Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ METE VE BELEDİYE BAŞKANI KABZA EVİ YANAN AİLELERİN YANINDA, PEKİ İTFAİYE...

MÜFTÜ METE VE BELEDİYE BAŞKANI KABZA EVİ YANAN AİLELERİN YANINDA, PEKİ İTFAİYE NEREDE? DEVLET NEREDE?

24
0

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ve Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza Elmalı köyünde evleri yanan ailelerin yanında, peki itfaiye nerede? devlet nerede?

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ve Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza Elmalı köyünde evleri yanan ailelerin yanında olduğunu belirterek bir yardım ve dayanışma kampanyası başlatacaklarını belirttiler.

Müftü Ahmet Mete ilk andan itibaren ailelerin yanına gitti, geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra da şahsına ait sosyal paylaşım sitesi üzerinden soydaşlarına seslendi.

“Hem Batı Trakya hem de yurtdışındaki kardeşlerimizden yardım edilmesini bekliyoruz.”

“Sevgili dostlar. İskeçe balkan kolunun önemli bir köyü olan Elmalıda bugün sabah saatlerinde yangın çıkmış ve 14 kişinin yaşadığı dört ailenin barındığı üç ev tamamen yanmıştır. Elbisesiz, eşyasız ve parasız yangından kurtulan kardeşlerimizin can kaybı yoktur hamdolsun. Kardeşlerimize yardım elimizi uzatmak ve bu kar kışta yaralarına merhem olmak kardeşlik vecibemizdir. Bu vesileyle İskeçe Seçilmiş Müftülüğü olarak yardım kampanyası başlatıyoruz. Hem Batı Trakya hem de yurtdışındaki kardeşlerimizden yardım edilmesini bekliyoruz. Allah yardımlarımızı kabul etsin ve hiç kimseyi ateş ve su ile imtihanda aciz bırakmasın. Saygı ve hürmetlerimle.”

“Dağlık bölgesindeki insanların canı ve malı Allah’a emanet, devlet nerede?”

İskeçe’nin dağlık kolunda şirin köylerden biri olan Elmalı köyü halkı Cumartesi sabahına yangın felaketiyle uyandı. Köyde bir soydaşın evinde evin bacasından çıktığı iddia edilen yangın kısa sürede evin tamamına yayıldı. Çıkan yangına müdahalede geç kalındığından dolayı alevler diğer evlere de sıçradı ve iki evde alevlere teslim oldu. Bölgede itfaiye ekibi bulunmadığından dolayı İskeçe’den itfaiye ekibi haberdar edildi ve yaklaşık 1 saat sonra ancak yangına müdahale edildi. Ancak her şey için artık çok geçti, çünkü alevler üç evi de yutmuştu.

Yaşanan bu felaket bir kez daha açıkça şunu gösterdi. İskeçe’nin dağlık kolunda yaşayan vatandaşların can ve mal varlıkları Allah’a emanet. Devlet nerede?

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz