Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ ZEYBEK: “BU SALDIRILARI BASİT BİR OLAY OLARAK GÖRMÜYORUZ”

MİLLETVEKİLİ ZEYBEK: “BU SALDIRILARI BASİT BİR OLAY OLARAK GÖRMÜYORUZ”

13
0

SYRİZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, 28 Mart Perşembe günü, İskeçe şehir Meydanında Hrisi Avgi (Altın Şafak) mensupları tarafından bir soydaşımızın saldırıya uğramasını kınayan bir yazı yayınladı. Milletvekili Zeybek yazısında, “sırf adının Cüneyt olduğu için dövülen bu arkadaşımız belli ki ırkçı ve faşist örgütün gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Aynı gece kurstan çıkan çocuklarımız bu faşist örgüt tarafından, sorguya çekilmiş, isimleri sorulmuş, korkan çocuklar Yunanca isimler söylemişlerdir” görüşlerine yer veriyor.

KINAMA

28 Mart Perşembe günü, İskeçe şehir Meydanında aşırı sağcı, faşist Hrisi Avgi (Altın Şafak) mensupları tarafından bir soydaşımızın saldırıya uğraması bizi üzmüş ve azınlığı endişelendirmiştir. Çarşının açık olduğu bir gün hem de şehir meydanında bu olayın vuku bulması, sırf adının Cüneyt olduğu için dövülen bu arkadaşımız belli ki ırkçı ve faşist örgütün gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

Aynı gece kurstan çıkan çocuklarımız bu faşist örgüt tarafından, sorguya çekilmiş, isimleri sorulmuş, korkan çocuklar Yunanca isimler söylemişlerdir. Ben bizzat bu olay gerçekleştiğinde Emniyet Müdürünü arıyarak, azınlığımızın haklı endişelerini ve şikayetlerimizi bildirdim. Cuma günü de şiddet gören bu arkadaşımızı hastanede ziyaret ederek hastane müdüründen ve doktorlardan sağlığı hakkında bilgi aldım.

Soydaşlarımızın bu tahriklere kapılmayarak soğukkanlı olmaları olayların daha vahim sonuçlar doğurmasına engel olmuştur. Bu saldırıları basit bir olay olarak görmediğimizi ve bundan sonraki olası saldırıları engellemek için bütün demokratik güçleri mücadeleye davet ediyoruz.

SYRİZA İskeçe Milletvekili

Hüseyin Zeybek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here