Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ İLHAN AHMET, EYALET BAŞKANI HRİSTOS METİOS İLE GÖRÜŞTÜ

MİLLETVEKİLİ İLHAN AHMET, EYALET BAŞKANI HRİSTOS METİOS İLE GÖRÜŞTÜ

24
0

Milletvekili İlhan Ahmet – Hristos Metios görüşmesi samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşti. Her iki taraf da samimi kurumsal bir işbirliği içinde olacaklarına dair söz verdi.

Milletvekili, ‘Bölgemiz için önemli olan, insana ve çevreye saygıyla adil bir gelişme sağlamaktır’ dedi.

Milletvekili İlhan  Ahmet, Doğu-Makedonya ve Trakya yeni seçilmiş Eyalet Başkanı Hristos Metios’ u ziyaret ederek tebrik etti ve yeni görevinde kendisine başarılar diledi. Ayrıca, milletvekili, yakın zamanda vefat eden eski eyalet başkanı Pavlidis’ in Doğu Makedonya –  Trakya bölgesi ile ilgili gelişim projelerini hayata geçirmek için yardımcı olmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Görüşmenin akabinde milletvekili İlhan Ahmet şunları söyledi:

‘Değerli dostum ve Doğu-Makedonya ve Trakya yeni seçilmiş Eyalet Başkanı Hristos Metios’ u ziyaret ettim ve kendisine, Bölgemiz konuları ile ilgili ulusal parlamento düzeyinde kendisiyle işbirliği yapmak istediğimi ifade ettim. Zaten, yakın zamanda vefat eden ve bölgemiz için katkıları çok değerli olmuş olan eski eyalet başkanı Pavlidis ile de, buna benzer bir işbirliği içindeydim.

Ekonomik gerçekler çok kötü ve zor görünmekte, ancak bunlar kaçınılmaz, ve inanıyorum ki, istek varsa, ve hep birlikte hareket edilirse güçlü olabiliriz ve bölgemiz için herşeyin en iyisini ve en fazlasını elde edebiliriz. Ayırıcı çizgiler olmaksızın, tabular olmadan, sadece ve sadece çevreye ve öncelikle bölge insanımıza saygı çerçevesindeki adil gelişme kriteri ile bunları başarabiliriz. Ben de, eyalet başkanının önceliklerini dinlemek, ve bir milletvekili olarak kendisine nasıl ve ne yönde yardım edebileceğimi görmek istiyorum.

Size hatırlatmak isterim ki, bundan birkaç ay önce, üyesi olduğum Meclis Bölgeler Komisyonu’ nda, şahsi girişimim ile Yorgos Pavlidis’ i misafir ettik. Bu Komisyon aracılığı ile, Doğu Makedonya – Trakya bölgesinin gelişme süreci, hedefleri ve bakış açısı hem merkezi hükümete hem de ilgili bakanlıklara sunulmuş oldu. Takdir ediyorum ki, sayın Hristos Metios ile bu çalışmalara devam edeceğiz. Tabi ki, hükümet ve bakanlıklar bizi dinleyecek mi, ve önerilerimizi kabul edecek mi, onu bilemiyoruz, o ayrı bir sorun. Ama iddialar vardır, belgelenmiş durumdadır, aktif ve günceldir. Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti, bölgenin genel gelişimine yardımcı olmak, hatta mevcut hükümete katkıda bulunmak için, tüm siyasi ve bilimsel potansiyele, iyi niyete ve eğitime sahiptir.

Bir Eyalet, bir Bölge partileştirilemez. Ülkeyi kim yönetirse yönetsin, önemli olan, gelişme kaydetmektir ve bölgemiz için en iyi sonuçları elde etmenin yollarını bulmaktır’.

Doğu-Makedonya ve Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios da şunlara değindi:

‘Rodop ili milletvekilleri ile ve tabi ki tüm bölge milletvekilleri ile işbirliği içinde olmayı ben de arzuluyorum ve bunun için çaba göstereceğim. Konular ve sorunlar tabi ki var. Bunlarla ilgili konuşacağız ve inanıyorum ki, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da çok iyi bir işbirliğimiz olacak’.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here