Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ KARAYUSUF TAYİNLİ MÜFTÜ MEÇO İLE GÖRÜŞTÜ

MİLLETVEKİLİ KARAYUSUF TAYİNLİ MÜFTÜ MEÇO İLE GÖRÜŞTÜ

11
0

Milletvekili Ayhan Karayusuf 1 Mart 2013 Cuma günü Yunanistan’ın tayinli Müftüsü Cemali Meço’yu makamında ziyaret etti. Bu ziyaretle ilgili Milletvekili Karayusuf’un bürosundan bir basın açıklaması gönderildi.

Açıklama aynen şu şekildedir:

 

MİLLETVEKİLİ KARAYUSUF MÜFTÜ MEÇO İLE GÖRÜŞTÜ

 

Milletvekili Ayhan Karayusuf 1-03-2013 Cuma günü Müftü Cemali Meço’yu makamında ziyaret etti.

Müftü Cemali Meço, Ayhan Karayusuf’un ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip, son dönemlerde gündemi meşgul eden “240 imam yasası”nı imzalamamış olması nedeniyle şahsına başlatılan hukuki süreç hakkında bilgi verdi ve 4 Nisan’da da hâkim karşısına çıkacağını söyledi.

Bir saat süren karşılıklı görüşmede Ayhan Karayusuf, Müftü Cemali Meço’dan müftülük ve vakıflar sorunu ile ilgili bugüne kadar yaşananlar hakkında da bilgi aldı.

Daha sonra A. Karayusuf, “Biz SYRIZA partisi olarak müftülük sorununun Azınlıkla istişare etmeden, Azınlığın görüş ve düşünceleri alınmadan, öylesine tepeden inme kararlarla çözülemeyeceğini her zaman dile getirdik, getiriyoruz ve getireceğiz de.” diyerek bu doğrultuda da,15 Ocak’ta meclisten geçen “240 imam yasası”na karşı olduklarını vurguladı.

Ayrıca, Milletvekili Ayhan Karayusuf, Müftü Cemali Meço ile yapmış olduğu karşılıklı görüşme esnasında, din ve siyeset işlerinin birbirinden ayrı yürütülmesini, dinin siyasi malzeme ya da politik yatırım olarak kullanılmamasını savunarak, toplumların özellikle de azınlıkların inanç ve ibadetlerini özenle işlenmiş bir mozaik, bir yaşam zenginliği olarak görmemiz gerektiğini ve bu yüzden başta politikacılar olmak üzere herkesin farklı inançlara karşı saygı duyması gerektiğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here