Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ HACISOMAN GÜMÜLCİNE GÜMRÜK DAİRESİNİN SINIFININ DÜŞÜRÜLMEMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ

MİLLETVEKİLİ HACISOMAN GÜMÜLCİNE GÜMRÜK DAİRESİNİN SINIFININ DÜŞÜRÜLMEMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ

13
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Ekonomi Bakanı’na hitaben, bir soru önergesi sunarak, Gümülcine (Komotini) gümrük dairesinin sınıfının düşürülüp, yetkilerinin sınırlandırılacağı yönünde çıkan söylentilerin doğruluk derecesini sordu. Ahmet Hacıosma, Gümrük dairesinin bugün bulunduğu durumda kalması için son derece önemli sebeplerin bulunduğunu ve bölge girişimcilerinin tamamının talebi de bu yönde olduğu dile getirdi.

Soru önergesinin tam metni:

SAYIN: Ekonomi Bakanı

KONU: Gümülcine (Komotini) gümrük dairesinin yetkilerinin sınırlandırılacağı yönünde çıkan söylentiler.

Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı’nın size hitaben göndermiş olduğu yazı doğrultusunda sayın Bakan, Hükümetin, Gümülcine (Komotini) gümrük dairesinin sınıfını düşürerek, yetkilerini sınırlamayı amaçladığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Gümrük dairesinin bugün bulunduğu durumda kalması için son derece önemli sebepler bulunmaktadır, bölge girişimcilerinin tamamının talebi de bu yöndedir.

Gümrük dairesinin olası bir değer kaybı, Doğu Makedonya ve Trakya Bölge Sekreterliği’nin merkezi durumunda bulunan Gümülcine şehrinin de değer kaybetmesine sebep olacaktır. Zaten son zamanlarda çıkan, bölgedeki dairelerin kapatılacağı ya da yetkilerinin sınırlandırılacağı yönündeki yoğun söylentiler, bölge halkını fazlasıyla endişelenmesine ve ekonomik durgunluğun yaşanmasına sebep olmuştur.

Ticaret ve Sanayı Odası’nın Bakanlık yetkilileri ile, gümrük dairesinin masraflarının azaltılması için bir yöntem bulunması yönünde işbirliği içerisinde olma arzusunu açıkça belirtmiş olması ve gümrük dairesinin maddi verileri göz önünde bulundurularak,

Yukarıdakiler doğrultusunda,

SAYIN BAKANA SORULUR:

Gümülcine (Komotini) gümrük dairesinin sınıfının düşürüleceği yönündeki söylentiler doğru mu? Eğer doğruysa, bu karar hangi gerekçeyle alındı?

Soruyu yönelten Milletvekili,

Ahmet HACIOSMAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz