Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN BÜYÜK ZARARLARA SEBEBİYET VEREN DOLU VE SEL FELAKETLERİ KONUSUNU GÖRÜŞTÜ

MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN BÜYÜK ZARARLARA SEBEBİYET VEREN DOLU VE SEL FELAKETLERİ KONUSUNU GÖRÜŞTÜ

15
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Tarım Kalkınma ve Gıda Bakan Vekili Paris Kukulopulos’u bugün Atina’da Bakanlık’ta makamında ziyaret ederek, geçtiğimiz hafta bölgemizde meydana gelen ve büyük zararlara sebebiyet veren dolu ve sel felaketleri konusunu görüştü.

Milletvekili Ahmet Hacıosman, Bakan Kukulopulos’a, 20.000 dönüm araziyi aşan pamuk, tütün ve diğer ekili ürünlerde meydana gelen zararların çok büyük olduğunu ve hatta zararın yüzde yüze vardığını ve rençperlerin bölgemizde mağdur duruma düştüklerini bildirdi.

Ayrıca milletvekili bu mağduriyetin giderilmesi için Bakanlığın konuya hassasiyet ve ciddiyetle eğilmesini istedi.

Gerçekleşen bu görüşmede milletvekili ayrıca, Bakan Vekili’ne bu yıl hayvanlarda meydana gelen mavi dil hastalığı ile ilgili gelişmeler konusunda Bakanlığın ne gibi çalışmalar içerisinde bulunduğunu sordu.

Bakan Vekili de, Bakanlığın bu konu üzerinde hassasiyet ile durduğunu, çalışmalar içerisinde olduklarını, önümüzdeki süreçte her türlü mağduriyeti giderecek çalışma işerisinde olacaklarını dile getirdi.

Bakan Kukulopulos ayrıca, hayvan üreticilerinin bölge Veterinerlik Şubesi tarafından verilen talimatlara uyulmasını ve hijyen şartlarının mutlaka uygulanması gerektiği tavsiyesinde bulumuştur.

Ayrıca bugün milletvekili Ahmet Hacıosman, ELGA Başkanı Vasilis Eksarhos ile de bir görüşme yaptı.

Gerçekleşen bu görüşmede milletvekili, geçtiğimiz hafta bölgemizde meydana gelen dolu ve sel felaketleri sebebiyle meydana gelen zararlar hakkında geniş çaplı bilgi verdi.

Başkan’dan, üreticilerin mağduriyetleri ve zarar gören üreticilere verilecek olan tazmin konusunda hassasiyet ile eğilmesini talep etti.

Ayrıca milletvekili, kendisini bölgemize davet ederek, meydana gelen zararın ve felaketin boyutlarını bizzat yakından görmesini ve incelemesini istedi.

Bunun üzerine Başkan da en yakın zamanda bölgemizi ziyaret etme arzusunda olduğunu dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here