Ana Sayfa Batı Trakya Haber Margaritis Shinas Batı Trakya’ya Geliyor

Margaritis Shinas Batı Trakya’ya Geliyor

1
0

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunanlı Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas hafta sonu Batı Trakya’yı ziyarete gelecek. Ziyaretine Meriç (Evros) ilinden başlayacak olan Shinas, sırasıyla İskeçe ve Gümülcine’yi ziyaret edecek.

Komisyon Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios tarafından Dedeağaç’ta karşılanacak ve ikilinin ilk durağı Bahçeköy (Kipi) sınır kapısında görev yapan FRONTEX görevlileri olacak. Köprü üzerinde görev yapan askerleri de ziyaret edecek olan Shinas, Meriç Nehri sınır boyunda görev icra eden Frontex sınır devriyesine katılacak.

Ardından, koronavirüs için referans hastane olarak faaliyet gösteren ve Avrupa Yapısal Fonları tarafından finanse edilen Dedeağaç Genel Üniversite Hastanesi’ni ziyaret edecek.

Komisyon Başkan Yardımcısı bugün öğleden sonra, Gümülcine’ye gelecek ve burada DMT Eyalet Başkanlığı merkezini ziyaret edecek ve ardından Gümülcine Arkeoloji Müzesi’nin avlusunda Doğu Makedonya-Trakya Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal kurumlarına hitap edecek.

5 Haziran Cumartesi günü Shinas, Gümülcine’de Doğu Makedonya ve Trakya Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi’nin açılışını yapacak ve daha sonra onur üyesi ilan edileceği Rodop Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret edecek.

Ardından İskeçe’ye gidecek ve burada “Manos Hacıdakis’in Evi” Sanat ve Düşünce Kompleksi’nde misafir edilecek. Avrupa Komisyonu’nun dinler arası diyalogundan sorumlu Başkan Yardımcısı olan Shinas, burada bulunduğu süre boyunca, İskeçe Metropoliti Panteleimon ve İskeçe Tayinli Müftü Naibi Bilal Kara Halil ile ortak bir toplantıda bir araya gelecek. Batı Trakya ziyareti burada son bulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz