Ana sayfa Batı Trakya Haberler İMAM HATİPLİLER GÜMÜLCİNE’DE İFTAR YEMEĞİ’NDE KUCAKLAŞTI

İMAM HATİPLİLER GÜMÜLCİNE’DE İFTAR YEMEĞİ’NDE KUCAKLAŞTI

9
0

Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHLİMDER) 18 Temmuz2014 tarihinde Gümülcine’de bir otelde iftar yemeği verdi. İftar yemeğine İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlar damgasını vurdu ve konuşmacılar kürsüden İsrail’in insanlık dışı tutumunu kınadı.

İftar yemeğine T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Hüzeyin Zeybek, D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan,İskeçe Türk Birliği Başkanı Ramadan Nizam, ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu’ndan Fatih Ok, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Arif, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Esat Hüseyinkatıldı.

İftar sonrasında protokol konuşmalarına geçildi. Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sizlerden aldığımız güçle buralarda daha iyilerini yapmak için çaba sarf ediyoruz.Bizler önce kendimize, sonra Rabbimize ve yaşadığımız çevreye ve topluma karşı görevlerimizin var olduğunu bilen insanlarız. Derneğimiz çalışmalarını bu doğrultuda yürütmektedir. Birlikte hareket etmenin, kardeşlerimizle ve büyüklerimizle aynı ortamı paylaşmanın sorumluluğumuzun neticesidir. Yılmadan, gevşemeden, her geçen gün Azınlığımıza, toplumumuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Son günlerde yoğunlaşarak artan bir acıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Hepinizin malumu, İslam dünyası, Gazze’deki kardeşlerimizin yaşadıkları olumsuzluklar, kan ve gözyaşı yüreklerimizi dağlamaktadır. Yaşlı ve bebek ayrımı yapılmadan kardeşlerimizin üzerine yağdırılan her bomba yüreğimize saplanmaktadır.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qkjt_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemeginde-kucaklasti_news

 

Türkiye’den iftara katılmak üzere gelen ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut yaptığı selamlama konuşmasında burada iftar, Ramazan coşkusunu yaşarken İslam dünyasının içinde bulunduğu sıkıntıları da yakından hissediyoruz ve“Filistinli kardeşlerimizin acılarını hep birlikte paylaşıyoruz” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qm2u_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemeginde-kucaklasti_news

 

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Müslüman dünyasının büyük bir acı yaşadığını söyledi inanıyorum ki, Batı Trakya Müslüman Türk camiası yapılan bu zulmü şiddetle kınıyor” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qqwm_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemegi-nde-kucaklasti_news

 

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Efendioğlu da yaptığı selamlama konuşmasında Gazze’de yaşananları ve Batı Trakya’da da Müslümanların dağılmışlıktan kurtularak bir an önce birlik beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğini dile getirdi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qoka_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemeginde-kucaklasti_news

 

Milletvekili Hüseyin Zeybek, iftar yemeğini düzenleyen dernek yöneticilerine teşekkür ettikten sonra, parti olarak Gazze’de yaşanan zulmü protesto etmek üzere Atina’da bir protesto yürüyüşü düzenlediklerini, benzer hareketin Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu veya Azınlık kurum ve kuruluşları tarafından Batı Trakya’da da düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qrkm_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemegi-nde-kucaklasti_news

 

Kürsüye selamlama konuşmasını yapmak üzere Milletvekilleri Ahmet Hacıosman geldi. Hacıosman yaptığı konuşmasında, “toplum içerisinde yerlerini aldıkları için, hakikaten bu topluma bu kuruluşun, bu müessesenin bu elemanlarına bu toplumun ihtiyaçları vardır. Bu arkadaşlar bu boşlukları doldurdukları için çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Gazze’de yaşanan olayları televizyonlarda gördükten sonra bizleri dünyamızdan soğutmakta. Gazze’de yapılanları iğrenç olarak kınamamak elde değil” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x21qsgr_imam-hatipliler-gumulcine-de-iftar-yemegi-nde-kucaklasti_news

 

 

Son olarak kürsüye T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener geldi. Başkonsolos Şener yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

“Beni bu iftar yemeğine davetlerinden ötürü Dernek yöneticilerine ve soydaşlarıma teşekkür ediyorum. Gazze’de kardeşlerimiz katlediliyor. İçimiz buruk ve çok acı çekiyoruz. Bakıyorum şöyle bir sayın Başbakanımızdan başka ses çıkaran insan yok. Öldürülenler Müslüman olduğu için de canımız çok acıyor. Biz tüm insanlığı tepki göstermeye davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here