Ana sayfa Batı Trakya Haberler Lüleburgaz ve Kırklareli’ni Gezdiler

Lüleburgaz ve Kırklareli’ni Gezdiler

3
0

BTAYTD Kadınlar Kolu, Dinkler Hanımeli Derneği, İTB Kadınlar Kolu, 13 Temmuz Cumartesi günü Lüleburgaz – Kırklareli’ne bir kültür gezisi düzenledi.

Geziye BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Sevkan Tahsinoğlu ve üyeleri, Dinkler Hanımeli Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu ve üyeleri, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Sevcan Hacı Ali ve üyeleri ve çok sayıda bayan katıldı.

Lüleburgaz’da emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz tarafından karşılanan kafile, daha sonra Lüleburgaz Ertuğrul köyüne gitti. Ertuğrul köyünde, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve Cumhuriyet Kadınlar Korosu tarafından karşılandı.

Cumhuriyet Kadınlar Korosu ekibinin hazırlamış olduğu köy kahvaltısından sonra, dere boyuna geçildi. Orada hep birlikte türküler söylendi. Daha sonra Kaynarca Belediye Başkanı ve Şükran hanım ile birlikte Kaynarca Kasabasına gidilerek, rehber eşliğinde 250 yıllık tarihi taş değirmen, Kaynarca Şelalesi, Kaynarca mağarası ve tarihi 5 Çeşmeler ziyaret edildi.

Oradan Kırklareli’ne gidilerek, Atatürk’ün Selanik’teki evinin birebir aynısı olarak inşa edilmiş ve düzenlenmiş olan, Atatürk Evi Müzesi ve Özel İdare Müzesi ziyaret edildi. Saat 18.00 da Kırklareli’nden ayrılan kafile, Edirne’de mola vererek akşam yemeği yedi. Kafile saat 9.30 da Edirne’ den ayrıldı.

Gezimize katılan tüm bayanlara, bizi en güzel şekilde ağırlayan, başta Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’e, emekli müzik öğretmeni sn. Şükran Akdeniz’e ve Lüleburgaz Ertuğrul Köyü Cumhuriyet Korosu ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here