Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENT SADIK AHMET: “DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPTIĞIMIZ ZAMAN HERKES DAHA ÇOK KAZANIR”

LEVENT SADIK AHMET: “DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPTIĞIMIZ ZAMAN HERKES DAHA ÇOK KAZANIR”

25
0

YAKA IKE; Amerika Birleşik Devletlerinin farklı eyaletlerinde kiraz paketleme tesislerini ziyaret etti. 

YAKA IKE; Amerika Birleşik Devletlerinin farklı eyaletlerinde kiraz paketleme tesislerini ziyaret etti. İşadamı Levent, “Biz her zaman üreticimizin yanında olacağız, ancak doğru meyveyi üretmemiz gerek. Dünya standartlarında üretim yaptığımız zaman herkes daha çok kazanır. Klasik üretim modellerinden uzaklaşıp, modern tarım ve hedef pazarlara göre üretim yapmamız gerekli, aksi takdirde daha ucuz ve sürekliliği olmayan pazarların tedarikçisi konumundan hiçbir zaman kurtulamayız” diyerek Batı Trakya’daki soydaşlarına samimi bir mesaj gönderdi.

Levent Sadık Ahmet ziyaret sonrası değerlendirmede şunları dile getirdi:

“Biz her zaman üreticimizin yanında olacağız, ancak doğru meyveyi üretmemiz gerek.”

“Washington eyaletinde 6 farklı kiraz paketleme tesisini ziyaret eden Levent SADIK AHMET, aynı zamanda dünyanın ikinci ve tek çatı altındaki en büyük paketleme kapasitesine sahip olan tesisle işbirliğini değerlendirdi.

YAKA IKE; sadece Yunanistan kirazı ile değil, diğer ülkelerden de kiraz alıp-satma hedefine çok yaklaştığını ifade etti.

Aynı zamanda dünyanın tek çatı altındaki en büyük elma boylama tesisini de ziyaret eden Levent SADIK AHMET, çok verimli toplantılar gerçekleştirildiğine değindi.

Elma boylama tesisi; 365 gün, 20 saat çalışmakta ve milyonlarca elma boylanıp, paketlenip dünyanın her tarafına satılmaktadır.

Bu vizyonla çalışma arzusunda olduklarına değinen Levent SADIK AHMET, önümüzdeki kiraz sezonuna daha dinamik ve farklı pazarlara girme hedefleri olduğunu ve şimdiden bunun üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Bölgede yeni bahçe kurulumları ile ilgili ciddi talep gelmektedir. Toprak analizi ve doğru fidan dikimi ile en geç 3 yılda verim alınıyor vurgusu yapan Levent SADIK AHMET, yıllardır konuşulan alternatif tarım şansı artık oluştuğunu belirtti.

“Dünya standartlarında üretim yaptığımız zaman herkes daha çok kazanır.”

Klasik üretim modellerinden uzaklaşıp, modern tarım ve hedef pazarlara göre üretim yapmamız gerekli, aksi takdirde daha ucuz ve sürekliliği olmayan pazarların tedarikçisi konumundan hiçbir zaman kurtulamayız.

YAKA IKE; Uluslararası standartlara sahip olan bir tesis ve bu yolda çalışmalarına devam edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz