Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENDİS AÇIKÇA İTİRAF ETTİ, “MÜSLÜMANLARIN PARTİSİ YÜZDE 5 OLSAYDI, BARAJI DA YÜZDE...

LEVENDİS AÇIKÇA İTİRAF ETTİ, “MÜSLÜMANLARIN PARTİSİ YÜZDE 5 OLSAYDI, BARAJI DA YÜZDE 5 YAPARDIK”

22
0

Yunanistan’da “Merkez Birliği” Partisi Başkanı Vasilis Levendis, Müslüman partisinin meclise girmesine izin vermelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Selanik Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında açıkça konuşan Levendis, “eğer Müslüman partisinin (DEB Partisi’ni kastederek) oyu yüzde 5 olsaydı, barajı yüzde 5 yapardık” diyerek Yunanistan’da Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na partilerin bakış açısını ortaya koymaya yetti.

“Merkez Birliği” Partisi Başkanı Vasilis Leventis, 11 Eylül Pazartesi günü Uluslararası Selanik Ticaret Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında Azınlıkla ilgili olarak özetle şunları dile getirdi.

“Çirpas barajı %2 yapmaya hazırdı. %3’te kalmasında ben ısrarcı oldum. Çünkü bu Müslümanlarla ilgili bir konu. Müslümanlar %1,8 ila %2,2 civarında oy gücüne sahip. Müslüman partisinin meclise girmesine müsaade edemezdik. Şimdi evet SİRİZA ve diğer partiler Müslüman aday alıyorlar ancak bağımsız bir Müslüman partisinin meclise girmesi çok olumsuz olacaktı. Bunu anlayın, mesele %3 meselesi değil. Eğer Müslüman oyları %5 olsaydı barajı %5 yapardık bunu açıkça söyleyelim. Ülkenin çıkarı herşeyden önce gelir. İsterse başkaları bu sorumluluğu alsın ve mecliste ‘Yaşasın Erdoğan’ diyen Müslümanlar olsun. Konu ciddi bir konu. Ben de %3’ü istemiyorum. Ben bu baraj yüzünden 40 yıl boyunca meclise giremedim. Bunun kalkmasını isteyecek ilk kişi ben olurdum ama Müslümanların meclise gireceğini görünce, benden ne yapmamı bekliyorsunuz?”

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x60e38k

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz