Ana Sayfa Batı Trakya Haber Kütüphaneye Saldırı Yapıldı

Kütüphaneye Saldırı Yapıldı

0
0

Kimliği belirsiz kişi veya kişlerce Batı Trakya’nın İskeçe bölgesi Ketenlik köyünde bulunan Halk Kütüphanesine saldırı yapıldı.

Batı Trakya’da İskeçe’nin dağlık bölgesi Ketenlik köyündeki Halk Kütüphanesine kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından saldırı yapıldı. Saldırı sonrasında 16. Ketenlik Gençlik Festivali Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Hepimize ev sahipliği yapan Ketenlik Halk Kütüphanesinin iki haftadır bazı kendini bilmezler tarafından uğradığı saldırılar ve gördüğü haksız muamele bizleri derinden üzmüştür.” denildi.

Açıklama aynen aşağıdaki gibidir.

Bölgemiz ve topluma fayda sağlamaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

“Yirmi yıllık azmin, çabanın ve emeğin bir sonucu olan, Batı Trakya’nın en büyük gençlik organizasyonu Ketenlik Gençlik Festivali’nin planlandığı; çocuklarımızın eğitimine güzel katkılarda bulunmuş ve bulunmaya devam edecek olan, Ketenlikte sayısız misafirin başarıyla ağırlandığı, yeri geldiğinde ortak sorunlarımızı tartışmak ve çözüme kavuşturmak için hepimize ev sahipliği yapan Ketenlik Halk Kütüphanesinin iki haftadır bazı kendini bilmezler tarafından uğradığı saldırılar ve gördüğü haksız muamele bizleri derinden üzmüştür. Söz konusu kişilerin Ramazan ayında bile hırsızlık yapacak, Ketenlik halkına sadece yararı dokunan bir mekana saldıracak ve acı olanı bu yaptıklarından utanmayacak kadar seviyelerinin düşmüş olduğunun açık bir göstergesidir.

BİLİNMESİNİ İSTERİZ Kİ;

Ketenlik Gençlik Festivali ve Ketenlik Halkı bu tarz saldırılar, çürük zihniyetler ile defalarca mücadele etmiş ve inandığı, doğru bildiği yoldan asla vazgeçmemiştir.

Ketenlik Gençlik Festivali Yönetim Kurulu olarak bizim de duruşumuz bellidir. Haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek ve bölgemizin kültürünü sonuna kadar yaşatmaya, bölgemiz ve topluma fayda sağlamaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz