Ana sayfa Batı Trakya Haberler KİTAP OKUYORUZ, YARIŞIYORUZ, KAZANIYORUZ

KİTAP OKUYORUZ, YARIŞIYORUZ, KAZANIYORUZ

24
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nden (GTGB) anlamlı bir etkinlik daha. Kitap okuyoruz, yarışıyoruz ve kazanıyoruz.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nden (GTGB) özellikle çocuklara yönelik bir anlamlı etkinlik daha. Kitap okuyoruz, yarışıyoruz ve kazanıyoruz. Anne babalar, bu sese kulak verin, burada amaç çocuklarımızı kazanmak. Çocuklarımızı kazanırken de yarınlarımızı da inşa etmek. İşte tüm bunların yolu okumaktan geçiyor.

Aynen Kur’an-ı Kerim’de de emredildiği üzere “İkra” (Oku).

Pek muhterem anne babalar;

Bu, okuma alışkanlığını çocuklarımıza aşılayabilmek için yapılan bir yarışmadır. Günümüzde çocuklarımızın akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda günün büyük bölümünde oyunla boşa geçirdiği zamanın, hiç olmazsa bir bölümünü kitap okuyarak geçirmesi onun yarınlarına büyük faydalar sağlayacaktır. Özellikle de Batı Trakya’mızda iki dilli eğitim ve iki kültür arasında bocalayan çocuklarımıza yol ve yön gösterecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Yarışmaya katılmak üzere kayıtlar Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde yapılmaktadır. Son başvuru kayıt tarihi 20 Ocak 2017’de sona eriyor. Yarışma ve sonrasında çeşitli değerli hediyelerin takdim edileceği tarih ise 26 Mart 2017 olarak belirtiliyor.

Okumanın ve kazanmanın yaşı yoktur. Aklın ve çalışkanlığın, becerinin ve azmin sonucu vardır. Neden sizin çocuğunuz olmasın?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here