Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KİRAZ FESTİVALİNİN SON GECESİNDE GÖKHAN TEPE, HALKI DOYASIYA EĞLENDİRDİ

KİRAZ FESTİVALİNİN SON GECESİNDE GÖKHAN TEPE, HALKI DOYASIYA EĞLENDİRDİ

12
0

Yassıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kiraz Festivali’nin üçüncü ve son günü, çeşitli etkinliklerle devam etti. İlk olarak Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Erkan Demiroğulları yönetimindeki Folklor Ekibi’nin gösterisi ve daha sonra Grup Diyes’in seslendirdiği şarkılarla program devam etti. Kiraz Festivali’nin son bölümünde Türkiye’den misafir sanatçı Gökhan Tepe sahnede yerini aldı. Konuk sanatçı Gökhan Tepe; birbirinden güzel seslendirmiş olduğu şarkılarla festivalin son gecesi katılımcıları doyasıya eğlendirmiş oldu.

Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, festivalin son gününde Birlik gazetesine bir açıklamada bulunarak bu festivallerin artık Yatsıköy Belediyesi sınırlarının aştığını, bu festivalin amacının bölgedeki kiraz üreticisinin desteklenmesinin gerektiğini belirtti. İsmet Kadı: “Bölge kirazımızın ülkemiz ve Avrupa pazarında tanıtılması amacıyla ve bölgedeki turizme katkıda bulunmak amacıyla bu festivallere başlamıştık. İlerleyen yıllarda bu festivaller etkinlikleri Batı Trakya Türk toplumunun ve her bireyinin özlemle beklediği birer etkinlik haline dönüştü. Bu yıl yerel yönetimler açısından da ekonomik olarak zor bir yıl olmasına rağmen elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çünkü halkımızın buna laik olduğunu görüyorum. Halkın da katılımı, geçen yıla oranla oldukça iyi olduğunu görmüş bulunmaktıyım. Halktan aldığımız en büyük ödül ve bu bizlere güç veriyor. Teşekkür ediyorum.” dedi.

Festivalin son gününde katılımcılar arasında başta Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolos’luğundan Muavin Konsolos Ufuk Gözaydın olmak üzere, Eyalet Meclis Üyesi Sevgi Salim, Gümülcine Türk Gençler Birliği Onursal Başkanı Arif Hüseyin, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Siriza Partisi Rodop milletvekili adayı Ayhan Kara Yusuf, sabık milletvekili Çetin Mandacı ve diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer aldılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz