Ana sayfa Batı Trakya Haberler KOZLUKEBİR BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLER KOŞUKAVAK BELEDİYESİ’NİN MİSAFİRİ OLDULAR

KOZLUKEBİR BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLER KOŞUKAVAK BELEDİYESİ’NİN MİSAFİRİ OLDULAR

11
0

Geçtiğimiz günlerde Kozlukebir Belediyesi’nden bir grup heyet ve beraberindeki 15 kişilik bir öğrenci grubu ile Bulgaristan’da Koşukavak belediyesini ziyaret ettiler. Konuyla ilgili olarak Kozlukebir Belediyesi basın bürosundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bulgaristan’ın Koşukavak Belediyesi 11-14 Nisan tarihleri arasından işbirliği yaptığı Kozlukebir Belediyesi’nden 15 öğrenciyi misafir etti. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yer aldığı Batı Trakya heyeti dört gün boyuncu Avren köyündeki Çevre Okulu’nda ağırlandılar.

11 Nisan Perşembe günü Bulgaristan’a hareket eden Batı Trakyalı öğrencilere ilkokul ve ortaokul öğretmenleri, bazı öğrenci velileri ve programdan sorumlu belediye memurları da eşlik ettiler. Aynı gün akşam saatlerinde Koşukavak ilçesinde varan Batı Trakyalı heyeti Koşukavak Belediyesi’nden yetkililer karşıladı. Daha sonra da birlikte öğrencilerin misafir edileceği Çevre Okulu’nun bulunduğu Avren köyüne gittiler. Avren’e varan öğrenciler ilk olarak okul öğretmenleri ile tanıştılar daha sonra kalacakları odalarına yerleştiler.

Batı Trakyalı öğrenciler 12 Nisan Cuma günü ise Avren Köyü İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitim gören Bulgaristanlı kardeşleri ile tanıştılar. Batı Trakyalı ve Bulgaristanlı öğrenciler Çevre Okulu’nda dört gün boyunca birlikte oldular. Öğretmenlerden çevre ve doğa ile ilgili eğitim aldılar. Öğrencilerin birbiri ile daha iyi kaynaşmaları için okul bahçesinde öğretmenler eşliğinde karışık gruplar halinde doğa hakkında bilgilendirici oyunlar ve aktiviteler yaptılar.

Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif Batı Trakyalı öğrencilerin durumunu yerinde görmek için 12 Nisan Cuma günü Bulgaristan’a giderek hem Koşukavak Belediyesi’ni hem de Avren köyündeki Çevre İlkokulu’nu ziyaret etti.

Başkan İbrahim Şerif, Çevre Okulu’nda eğitim gören öğrencileri Koşukavak Belediye Başkanı Sabiha Mehmet ile birlikte ziyaret etti. Belediye yöneticileri Bulgaristanlı ve Batı Trakyalı öğretmenlerle görüştüler, öğrenciler ve eğitimleri hakkında bilgi aldılar.

Koşukavak Belediye Başkanı Sabiha Mehmet, Cuma akşamı Avren köyünde Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif onuruna akşam yemeği verdi. Yemeğe belediye başkanları, meclis başkanı yanı sıra öğretmenler de katıldı. Yemekte belediye yöneticileri işbirliği konularında fikir alışverişinde bulundular.

Bulgaristan’dan ziyaretini tamamlayan Belediye Başkanı İbrahim Şerif, 13 Nisan Cumartesi günü akşam saatlerinde Batı Trakya’ya dönerken, öğrenciler ise 14 Nisan Pazar eğitimlerini tamamlayıp öğle saatlerinde Avren köyünden ayrılıp Batı Trakya’ya döndüler.”

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here