Ana sayfa Batı Trakya Haberler KOZLARDERE “KÜPLÜ KURBANI” ETKİNLİĞİ” BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

KOZLARDERE “KÜPLÜ KURBANI” ETKİNLİĞİ” BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

13
0

Rodop ilinin Yassıköy Belediyesi’ne bağlı Kozlardere (Linos) köyünde 22 Haziran 2014 tarihinde Geleneksel Kozlardere Kurbanı (Küplü Kurbanı) bu yıl da yüksek bir katılımla gerçekleşti. Törene T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan da katıldı. 

Uzun yıllardan beri her yıl geleneksel olarak düzenlenen Küplü Kurbanı etkinliği bu yıl da Kozlardere köyü halkının katkılarıyla gerçekleştirildi.

Başta bölge halkı olmak üzere civar köylerden de binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, önce köy camiinde Gümülcine Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri tarafından mevlit ve dualar okundu. Daha sonra Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet etkinliğin anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kılınan öğle namazının ardından etkinliğe katılanlara geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x200a5g_kozlardere-kuplu-kurbani-etkinligi-binlerce-kisinin-katilimiyla-gerceklesti_news

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x200w6w_kozlardere-kuplu-kurbani-etkinligi-binlerce-kisinin-katilimiyla-gerceklesti_news

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here