Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOÇ HOLDİNG YUNANİSTAN’IN EN BÜYÜK LİMANI ALİMOS’U GÖZÜNE KESTİRDİ

KOÇ HOLDİNG YUNANİSTAN’IN EN BÜYÜK LİMANI ALİMOS’U GÖZÜNE KESTİRDİ

25
0

Koç Holding, Balkanlar’ın en büyük Limanı Yunanistan’daki Alimos Limanı’nı gözüne kestirdi.

Koç Holding Balkanların en büyük limanı Yunanistan’daki Alimos Limanı’nı gözüne kestirdi. Geçmiş yıllarda Atina yönetimi tarafından vitrine çıkarılan, satışına ise son anda vize çıkmayan bu Limana Türk şirketleri o dönem büyük ilgi göstermişti.

Ferit Şahenk’in Doğuş Grubu, Mehmet Kutman’ın Global Holding’i ilgilenenler arasındaydı. Vitrinden son anda çekildi. Ancak şimdilerde satışı tekrar gündeme geldi. Ocak ayında da ilk teklifler verilecek.

Alimos’a en ciddi ilginin sahibi ise Koç Holding’e ait Setur’dan geldiği iddia edildi. Uzun zaman önce duyduğum bu bilgiyi 7 Aralık’ta Yunanistan’ın önemli gazetelerinden Kathimerini duyurdu. Tam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyareti gününe denk geldi bu haber. Erdoğan’ın Atina ziyaretinin gölgesinde kaldı.

Midilli’yi Yunan ortakla aldı

Koç Holding’e ait Setur bilindiği üzere Midilli Limanı’nı işletiyor. 2012’de açılan ihaleyi 40 yıllığına kazanan Setur Marinaları’nın Midilli’deki ortağı ise Yunan Folli Follie.

Alimos Limanı, 1.100 tekne kapasiteli. Sadece ülkenin değil, Doğu Avrupa ve Balkanlar’ın en büyüğü. Doğuş Grubu’nun Yunanistan’da yat limanları dikkat çekiyor. Bakarsınız Doğuş Alimos’un peşini bırakmaz, geçmişte adı geçen Global’de ihale sürecine katılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz