Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KIRKÖY’DE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

KIRKÖY’DE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

13
0

Kırköy Kültür Merkezinde; İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu, İskeçe Müftülüğü Kadın Din Görevlileri, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kadın Aile ve Kültür Kolu ve Kırköy Kültür ve Spor Derneği Kadınlar Kolu tarafından 02 Aralık 2012 Pazar günü Kırköy Kültür Merkezinde AŞURE GÜNÜ etkinliği gerçekleştirdiler.

 

Sunuculuğunu Müge Çolakın yaptığı etkinlikte İskeçe Müftülüğü İlahi Grubunun okuduğu ilahi ve Türkiyeden gelen misafir Hocalar sn. Cuma Öztürk ve sn. Mithat Damarın okudukları Kuran-ı Kerim ile başladı. Ardından İskeçe Müftüsü sn. Ahmet Mete günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra sırasıyla, Kırköy Kültür ve Spor Derneği Başkanı sn. Erkan Arifoğlu, BTAYTD Başkanı sn. Erkan Ruşen, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı sn. Tülin Mustafaoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Başkanı sn. Ozan Ahmetoğlu, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı sn. İrfan Uzun, BAKEŞ Başkanı sn. Cemil Kabza,  T.C. Diyanet İşleri Başkanlığından sn. Muhammet Masum Vanlıoğlu ve T.C. Gümülcine Başkonsolosluğundan sn. Ömer Ömer birer konuşma yaptılar. Protokol konuşmalarından sonra Kırköy Kuran Kursu öğrencileri ve Kırköy çocukların okudukları Aşure gününe özel şiirler ile devam eden etkinlik, İskeçe Müftülüğü İlahi Grubunun okuduğu ilahilerle ve İskeçe Müftüsü sn. Ahmet Mete’nin yaptığı dua ile sona erdi.

 

Etkinliğe ayrıca, İskeçe sabık Milletvekilleri sn. Ahmet Faikoğlu ve Çetin Mandacı, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı sn. İbrahim İbrahimko ve yöneticileri, İskeçe Müftülüğü BTAYTD Yöneticileri, Kırköy Kültür ve Spor Derneği Yöneticileri, İnhanlı (Topiros) Belediyesi Başkan Yardımcısı sn. Nazif Nazifoğlu, İskeçe Belediyesinde Eşitlik Listesi Başkanı sn. Hüseyin Ahmetoğlu, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Sahibesi sn. Saime Kırlıdökme ve Yöneticisi sn. Rıza Kırlıdökme, İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanları ve çok sayıda İskeçeli soydaş katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz