Ana sayfa Batı Trakya Haberler KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ’NİN TANITIMI İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDE YAPILDI

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ’NİN TANITIMI İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDE YAPILDI

10
0

İskeçe Türk Birliği’nde, Kırklareli Üniversitesi’nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç tarafından yapıldı ve kendisine Yrd. Doç. Dr. Cengiz Ceylan, Uluslararası İlişkiler Ofisi Uzmanı Musab Kuru ve Trakya Üniversitesi’nden Yrd. Doç Dr. Mustafa Hatipler eşlik etti.

Tanıtıma ayrıca, İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kurt ve Yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Muavin Konsolos Adnan Öztürk, Muavin Konsolos Alper Atak, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Sabık Milletvekili Ahmet Faikoğlu, İskeçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Serkan Hatip, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Sahibesi Saime Kırlıdökme, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, İskeçe Vaizleri Temsilcisi Mustafa Trampa, İskeçe Türk Briliği Sabık Başkanları, Success Dershanesi yetkilileri, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda İskeçe’li soydaş katıldı.

Kırklareli Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç tarafından üniversitenin öğrencilere sunduğu olanaklar ile üniversite bölümleri detaylı olarak ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, öğrencilerin üniversiteyi tercih etmeleri durumunda her türlü yardımın sağlanacağı da belirtildi.

Tanıtım toplantısı karşılıklı soru cevap şekliyle son buldu.

2013 KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ

YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ ALIMI

Başvuru Tarihleri: 17 Haziran 2013 – 07 Ağustos 2013
Kabul Edilenlerin (Sonuçların) İlanı: 16 Ağustos 2013
Kesin Kayıt Tarihleri: 09 Eylül 2013 – 13 Eylül 2013
Türkçe Düzey Belirleme Sınavı: 04 Ekim 2013

Detaylı Kılavuz için:
http://yuo.kirklareli.edu.tr/0297323731/2013-2014-egitim-ogretim-yili-yabanci-uyruklu-ogrenci-basvurulari.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here