Ana sayfa Batı Trakya Haberler KAMMENOS BATI TRAKYA’YA GELİYOR

KAMMENOS BATI TRAKYA’YA GELİYOR

27
0

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos Batı Trakya bölgesine ziyarete geliyor. Bu ziyarette kendisine Genelkurmay Başkanı Tellidis de elşlik edecek.

Bakan Kammenos ziyaretine İskeçe’de konuşlanan 4. Kolordu Komutanlığı’nın düzenleyeceği etkinliğe katılarak başlayacak.

Kammenos buradaki törenin ardından kısa süreliğine Gümülcine’ye de uğradıktan sonra Meriç ilinin Büyük Derbent köyüne geçerek Savunma Bakanlığı tarafından inşa ettirilen askeri konutların açılışını yapması bekleniyor.

Büyük Derbent’ten sonra Kumçiftliği’ne geçecek olan Bakan Kammenos 311. EMA Tankçı Taburu’nun konuşlandığı Papanastasiu kışlasını ve ardından Kavili ve Lagos bölgesindeki askeri kışlaları ziyaret etmesi bekleniyor. Kammenos’un Bahçeköy (Kipi) sınır kapısında köprüde nöbet tutan askerleri de ziyaret etmesi bekleniyor.

Bakan Kammenos Atina’ya hareketinden önce Dedeağaç’a gelerek buradaki Ordu Evin’de bölge komutanlarıyla yapılacak olan bir toplantıya katılacak ve bölgedeki kuvvet komutanlarının değerlendirmelerini alacak.  

Kammenos, Dedeağaç’ta Kantilapti kışlasında bulunan Leopard 2HEL tank simülatörüyle simülasyon yapacak ve eğitimler hakkında bilgi alması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here