Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KALOLİMNOS ADASI’NDA ASKERİ YAPI İNŞAATI TÜRKİYE BASINININ İLGİSİNİ ÇEKTİ

KALOLİMNOS ADASI’NDA ASKERİ YAPI İNŞAATI TÜRKİYE BASINININ İLGİSİNİ ÇEKTİ

25
0

Yunanistan’ın Kalolimnos Adası’nda askerler tarafından inşaat çalışması yapılması Türkiye basınının ilgisini çekti.

Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları’na balıkçıları ve sahil güvenlik botlarını sık sık göndererek gerginliğe neden olan Yunanistan’ın Kalolimnos Adası’nda bugün görülen hareketlilik dikkat çekti.

Türkiye basını sayfalarına taşıdığı haberde, Kardak’a yarım mil uzaklıktaki Kalolimnos Adası’na Leros ve İstanköy (Kos) Adası’ndan bu sabah roro gemisi ile kamyonlar getirildi. Kamyonların kasasındaki inşaat malzemeleri adadaki askerler tarafından indirilerek inşaat çalışmalarına başlandığı iddia edildi.

Haberin devamında şu ifadelere yer veriliyor.

Adaya 50 kadar asker de getirildi. Adanın Kardak tarafına bakan yönündeki gözetleme kulesinin hemen yanında yapılan inşaat çalışması DHA tarafından görüntülendi. Adadaki inşaat çalışmasının ne amaçla yapıldığı merak konusu olurken, Leros Adası’ndan gelen Yunan savaş gemisinin Kalolimnos Adası önlerinde güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Zaman zaman Kardak’a yaklaşmak isteyen Yunan savaş gemisine Türk Sahil Güvenlik botları engel oldu. Kardak’a yaklaşık 1 mil mesafede devriye gezen 313 no’lu Türk Sahil Güvenlik botu, Kalolimnos Adası’ndaki gelişmeleri bulunduğu yerden izledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz