Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HIRSIZLAR KIRMAHALLE CAMİİ’NE GİRDİ

HIRSIZLAR KIRMAHALLE CAMİİ’NE GİRDİ

19
0

Hırsızlar Kırmahalle Camii’ne girdi.

Dün gece kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından Gümülcine’de Kırmahalle Camii’nin giriş kapısı zorlanarak açıldıktan sonra içeriye girdiler ve müezzin odasında cami için toplanan bir miktar yardım paralarını alarak kayıplara karıştılar. Sabah olayı fark eden din görevlisi durumu polislere bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.

Kırmahalle din görevlisi İmam Hafız Hüseyin Hasan olayla ilgili Gazeteci Ramadan Molla’ya yaşanan bu olayı şu şekilde aktardı.

“Sabah namazına geldiğimizde cami kapısının sert bir cisimle zorlanarak kırıldığını gördük. Kapıyı açık vaziyette bulduk. Durumu polislere bildirdik. Camiye gelen polisler erken saatte ön bir inceleme yaptıktan sonra ilerleyen saatlerde tekrar camiye gelip detaylı inceleme yapacaklarını belirttiler. Kapıyı kıran kişi yada kişiler cami içerisinde bulunan eşyalara zarar vermemiş. Sadece müezzinin odasında cami için toplanan bir miktar yardım paraları vardı onları almışlar” dedi.

Son zamanlarda Batı Trakya’da bazı camilerde yaşanan farklı olaylar camilere kamera sistemi monte edilmesini zorunlu hale getirmişe benziyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz