Ana sayfa Batı Trakya Haberler HAYVAN BESİCİLERİNDEN ATİNA’DA EYLEM

HAYVAN BESİCİLERİNDEN ATİNA’DA EYLEM

17
0

Yunanistan genelinden hayvan besicileri temsilcileri ve besiciler 25 Kasım 2014 Salı günü, Atina’da Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı önünde toplandılar ve hükümetin hayvan besicilerine karşı almış olduğu olumsuz kararları protesto ettiler.  

SYRIZA partisini temsilen SYRİZA milletvekilleri Amanatidou Litsa,Thanasis Petrakos, Dimitris Gelalis, Ayhan Karayusuf, Giannis Stathas, Katerina İnglezi ve Hüseyin Zeybek de bu eylemde yer alarak, hayvan besicilerinin haklı isteklerine destek verdiler. Eyleme Batı Trakya’dan da çok sayıda hayvan besicisi katıldı.

SYRİZA milletvekili ortak açıklamalarında şunları belirttiler:

“Hükümet istikrarsız ve dengesiz davranışı ile çiftçilerle besicilerin gelirine büyük bir darbe vurmuştur. Bugün görüyoruz ki, tutarsız politikalar sonucunda, besiciler çok zor durumda bırakılmıştır. Meraların azaltılması, kırsal alan destek primlerinin büyük miktarda kesintiye uğraması besicileri çileden çıkarmıştır.

Ayrıca, bilindiği gibi ATE Bank’ın satılmasından sonra çiftçi ve besicinin elinde nakit paranın olmaması, üretim maliyetlerinin artışı ve ağır vergilendirme sistemi ülkemizde her geçen gün tarımın ve besiciliğin yok olmasına sebep olmaktadır.

Bizler SYRİZA milletvekilleri olarak gensoru önergesiyle ülkemizdeki hayvancılığın sorunlarını ve aynı zamanda besicilerin yaşadığı bu sıkıntılı dönemin mecliste görüşülmesini talep edeceğiz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here