Ana sayfa Batı Trakya Haberler HATZİKONSTANDİNOU: “VİZEDE BÜROKRATİK SORUNLAR AŞILSIN”

HATZİKONSTANDİNOU: “VİZEDE BÜROKRATİK SORUNLAR AŞILSIN”

12
0

Trakya Otelciler Birliği Başkanı Kostas Hatzikonstandinou, bu yıl turizmden elde edilecek gelirin geçen yıllara kıyasla düşük olmasını beklediklerini ifade ederek, özellikle de vize konusunda ortaya çıkan bürokratik sorunların artık aşılması gerekliliğine dikkat çekti.

 

Kuzey Yunanistan’ı ziyaret eden Bulgar ve Romen turistlerin sayısında %20 oranında, Türkiye’den gelen turistlerin sayısında %10 oranında artış yaşanırken, yerli turistlerin sayısında ise %30 oranında düşüş yaşandığı belirtiliyor.

 

KRİZ YÜZÜNDEN KUZEY YUNANİSTAN’DA TURİZM OLUMSUZ SEYREDECEK

 

Turizm kuruluşları Kuzey Yunanistan’da bu yıl turizmin beklenenin altında olacağını ve bölgeye büyük katkı sağlamayacağını ifade ederlerken, buna gerekçe olarak, özellikle yerli turistlerin alım gücünün ekonomik krizden etkilenmiş olmasını ve böylece harcamalarını kısıtlamalarını gösterdiler.

 

Bölgedeki tek sevindirici gelişmenin ise gelen yabancı turist sayısında artış yaşanmasının olduğu ifade edilirken, bölgenin güzelliklerini keşfeden turistlerin, her yıl başka arkadaşlarını da alarak tekrar gelmelerinin, bölge turizmini ayakta tuttuğu ifade ediliyor.

 

Bölgeyi ziyaret eden Bulgar ve Romen turistlerin sayısında %20 oranında, Türkiye’den gelen turistlerin sayısında %10 oranında artış yaşanırken, yerli turistlerin sayısında ise %30 oranında düşüş yaşandığı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here