Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HAFTA SONU “KETENLİK GENÇLİK FESTİVALİ” COŞKUSU YAŞANACAK

HAFTA SONU “KETENLİK GENÇLİK FESTİVALİ” COŞKUSU YAŞANACAK

25
0

Bu hfta sonu İskeçe’nin dağlık kolunda “Ketenlik Gençlik Festivali” coşkusu yaşanacak.

Ketenlik Gençlik Festivali“, ilk olarak 1996 yılında başlayıp 4 yıl boyunca devam etmişti. Verilen 8 yıllık bir aradan sonra, 2009 yılında Ketenlik gençliği bölgenin bu vizyona ihtiyaç duyduğunun farkına varmış, bu vizyonu yeniden gerçekleştirmeye karar vermişlerdi.

Sonuncusu olan 9. Ketenlik Gençlik Festivali” geçtiğimiz yıl 16 ve 17 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Bu yıl yine büyük bir coşkuyla gerçekleştirilecek olan Festival, sadece bölgede yaşayan gençleri değil, Batı Trakya’nın diğer bölgelerinde yaşayan gençleri de biraraya getiriyor.

Ketenlik Gençlik Festivalinin amacı, bölgemizdeki kültürü, gelenek ve göreneklerini her sene sunduğu değişik ve bir okadar yaratıcı sahneler ve etkinlikler yoluyla dünyaya tanıtmaktır. Elde edilen geliri eğitime yatırıp kütüphane, kreş v.b sosyal etkinliklerin yapılmasına öncülük etmektedir. Kısacası, Ketenlik Gençlik Festivali gelişmiş ve daha kaliteli eğitimi amaçlamaktadır.

Bu yıl festival 89 Agustos 2014 tarihlerinde gerçekleşecek, çeşitli müzik grupları, geleneksel ve çağdaş danslar, çeşitli tiyatro gösterileri ve 2 ses sanatçısı dasahne alacak. 8 Agustos tarihinde Gece Yolcuları“, 9 Agustos tarihinde  ise  Yunan müzik grubu Onirama sahne alacak.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz