Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ MALKARA GENÇLİK FESTİVALİNE KATILDI

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ MALKARA GENÇLİK FESTİVALİNE KATILDI

13
0

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik Konseri için Malkara’ya giden Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray HASAN, Kadınlar Kolu Başkanı Elmas HÜSEMOĞLU ve Gençlik Kolları Üyelerini 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 17.00’de Şehitlik Parkında Malkara Belediye Başkanı Ulaş YURDAKUL ağırladı.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan yaptığı konuşmada; “Öncelikle bu nazik davetinizden dolayı Gümülcine Türk Gençler Birliği adına teşekkür ediyorum. 1928 yılında kurulan derneğimiz Atatürk ilke ve inkılâplarının yaşatılması amacıyla kurulan bir dernektir. Biliyorsunuz, Atatürk Selanik’ten bu topraklara geldi Milli mücadeleyi 19 mayıs ta samsuna çıkarak başlattı ve Cumhuriyeti kurdu böyle büyük devlet adamının bizim geldiğimiz topraklara dan olması bizim için her zaman büyük bir gurur olmuştur bizim gençlerimiz de Atatürk’ü yollunda emin adımlarla ilerlemekte” düşüncelerini ifade etti.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise; “19 Mayıs coşkusunu bizimle paylaşan Gümülcineli, Batı Trakyalı dostlarımızı ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Gerçekten sizlerin 100 – 110 kilometre uzağınızda yaşayıp, Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımızın sorunlarına hâkim olamamak, onlara sahip çıkamamak bizim için büyük bir eksiklikti. Öncelikle soydaşlarımızdan özür dilemek istiyorum. Bugünden sonra umuyorum ki sizlerin de davetimize icabet etmenizle karşılıklı ilişkilerimizin gelişmesiyle bizler sizleri daha çok anlayacağız. Gerek bir kardeşiniz, gerek bir abiniz, gerekse bir dostunuz olarak sizlerin her türlü sıkıntısında, her türlü yardıma ihtiyacınız olduğunda Malkara Belediyesi’nin sizlerin her zaman yanınızda olacağınızdan emin olmanızı istiyorum. Malkaralı hemşerilerimin de bu konuda hassasiyet içinde olacağını bilmenizi istiyorum. Bu yıl merhum Milletvekilimiz Dr. Sadık Ahmet’in adına yakışır, yaptığı işlere yakışır bir anma törenine Gençlik Meclisimizle birlikte katılacağız. Bizleri kırmayarak aramızda olduğunuz ve 19 Mayıs ruhunu bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından programa katılanlara ikramlarda bulunulurken, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediyesi adına Gümülcine Türk Gençler Birliği üyelerine hediyelerini takdim etti.

Aynı günün Akşamı GTGB Gençlik Kolu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyesi Mümin Ali den oluşan müzik ekibimiz Gençlik Konserinde sahne alarak katılımcılara keyifli dakikalar yaşattılar. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz