Ana Sayfa Batı Trakya Haber Gümülcine Belediyesi’nde Başkan Garanis’in Dikkatine!

Gümülcine Belediyesi’nde Başkan Garanis’in Dikkatine!

0
0

Seçildiği günden beri özellikle Gümülcine’de Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahallelere bir çivi dahi çakmayan Gümülcine Belediye Başkanı Giannis Garanis, ortalıklarda yok. Amaç seçilmek olsa gerek ki şu ana kadar bir eserini dahi göremedik. Tabii ki Azınlıktan seçilen meclis üyeleri de memnun olsa gerek bu durumdan kimsenin sesi soluğu dahi çıkmıyor.

Bir haber dikkatimizi çekti ve komşu ilde Dedeağaç Belediyesi, Avandas mahallesinde yaşayan soydaşlarımıza yönelik her ne kadar beklenen hizmeti vermese de, en azından kentin belirli noktalarına bazı dokunuşlar yapmaya devam ediyor.

Gümülcinemizde bu dokunuşlar da yapılmıyor. Aksine caddelerde logar kapakları terk edilmiş vaziyette ve üzerinden geçen araçlar sanki taşlık bir tarla yolunda seyir halindeymiş gibi geçip gidiyor. Yağmur ve sel sularından Türk mahalleleri halen nasibini almaya devam ediyor.

Bunları da geçtik, vergisini ödediğimiz çöpleri bari doğru düzgün toplasanız ona da razı olacağız. Yaz sezonunun gelmesiyle sıçaklardan dolayı doğru dürüst toplanmayan çöpler pis kokular yaymaya devam ediyor. Gümülcine Türk Gençler Birliği etrafında çarşıdaki caddelerin günlerce süpürülmediğini ise esnaf ve cümle alem görüyor. Ama siz göremiyorsunuz galiba! Size bağlı köylerin durumunu ise daha sonra ele alacağız. Yazık hem de çok yazık…..

Dedeağaç Belediyesi sizden 5 adım önde! Siz ise?

Dedeağaç Belediyesi’nin sürdürülebilir kentsel hareketliliği artırma ve bisiklet kullanımını teşvik etme faaliyetleri kapsamında Dedeağaç’ta eşit sayıda yere 5 bisiklet tamir istasyonu yerleştirildi.

“İ bike spot” bisiklet tamir istasyonu, özellikle dış mekanın zorlu koşulları için tasarlanmış ve üretilmiş esnek bir bisiklet tamir noktasıdır. Özel profesyonel aletlerle birlikte antigraffiti vernikle kaplanmış su geçirmez boya, bisikletçinin bisikletini tamir etmesine veya ayarlamasına yardımcı oluyor.

Ayrıca bu istasyonlarda, biriktirdikleri enerjiyi mobil ve diğer taşınabilir elektrikli cihazları (cep telefonu v.b) şarj etmek için kullananılan fotovoltaik paneller de bulunuyor. Böylece bisiklet kullanıcısı hem cep telefonunu şarj edebilme, hem de bisikletine gerekli bakım tamiri yapma imkanına sahip.

“İ bike spot” noktaları, halka haftanın 7 günü 24 saat, bisikletlerinin çalışmasını kontrol etme (fren kontrolü, zincir kontrolü, lastik hava basıncı), hizmeti veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz