Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GTGB’NİN SON DURUMU İÇLER ACISI

GTGB’NİN SON DURUMU İÇLER ACISI

11
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin son geldiği durum içler acısı. Uzun yıllar cıvıl cıvıl olan bahçesinde şimdi sadece kuşlar uçuşuyor. Emekli olan 5-6 kişi de havayı güzel görünce ancak bir köşede sohbet etmeye devam ediyorlar. Ancak bu durum kimsenin umurunda değil gibi görünüyor. Sanki Batı Trakya Türkleri bu güzide mekanın kapatılmasını istiyormuş. Bir anda kapandı ve karanlıklara gömüldü.

Sizi bilmem, ama benim içimm kan ağlıyor. Oraya gitmeye devam eden 5-10 kişiden birisiyim. Evet, gitmeye devam edeceğim. Elime dışarıdan bir kahve alıp, hatta ve hatta GTGB Yönetim Kurulu müsade etmesi halinde cezveyi elime alıp kendi kahvemi de yapacağım, oturup bahçesinde de içeceğim.

Ya gelmeyenler, düne kadar zamanlarını bedava olarak orada geçirenler, tuvaleti geldiğinde tuvaletini yapanlar, milliyetçilikte davulun üzerinde toz bırakmayanlar, “Altın Şafak” örgütü üyeleri geldiklerinde dışarıdan bağırırken arka kapıdan kaçan sözde milliyetçi erkekler, nerede bunların hepsi? Davada pes etmek bu kadar kolay mı?

 

Bahçede oturan 4 yaşlı. Peki hani cıvıl cıvıl olan ve orayı dolduran gençlerimiz nerede? Hangi kafeteryada dersiniz? 

Amaç onları oradan dağıtmakmıydı? Eğer öyleyse alın size GTGB’den bir görüntü ve böyle olmasını isteyenlerin görevi hasıl olmuştur. Şimdi rahat olun.

Evet, bir iki kareyle size birşeyleri anlatmaya çalıştım. Yorum sizin.

Başka söz bulamıyorum. Yazık, yazık hem de milyonlarca defa yazıklar olsun hepimize……

İlhan Tahsin Ahmet

Birlik Gazetesi

Genel Yayın Yönetmeni

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz