Ana sayfa Batı Trakya Haberler GTGB EDREMİT’TE “BARIŞ VE KARDEŞLİK YORGANI” SERGİSİNE KATILDI

GTGB EDREMİT’TE “BARIŞ VE KARDEŞLİK YORGANI” SERGİSİNE KATILDI

10
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Koray Hasan ve GTGB Folklor Ekibi, Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 2. İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, sadece “Barış ve Kardeşlik Yorganı” sergisinin açılışına katıldı.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’ndeki serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bu yorgandaki gibi barış ve kardeşliği birleşe birleşe gerçekleştireceğiz.” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şubesi’nin katkılarıyla Beriye Başak ve Zeytin Dalı Grubu’nun hazırladığı “Barış ve Kardeşlik Yorganı”, Altınoluk Mahallesi’nde kırkyama çalışmasıyla başladı ve 42 ülke dolaşıp farklı motifleri biraraya getirdi. Serginin açılışında konuşan Başkan Saka, “Etkinlikleri iptal ederken bugünlerde en çok ihtiyacımız olan barış ve kardeşlik adını taşıyan bu etkinliği iptal etmek olmazdı. Bu yorgandaki gibi barış ve kardeşliği birleşe birleşe, motif motif gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum.” dedi.

Barış Yorganı’nı hazırlayan Beriye Başak ve Zeytin Dalı Grubu üyelerine de teşekkür etti. Başak ise yorganın ortaya çıkışını şöyle anlattı: “Yorganımız, dostluk ve kardeşlik adına şimdiye kadar 42 ülke dolaştı. Her ülkeden farklı motifler eklendi. En son Tanzanya’ya giden yorganımız, 13,5 metreye ulaştı.”

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here