Ana sayfa Batı Trakya Haberler GENÇ ABTTF YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

GENÇ ABTTF YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

21
0

26 Haziran 2011 tarihinde Genç ABTTF, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nin ev sahipliğinde I.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genç ABTTF üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen gündemli toplantının sonunda Genç ABTTF yeni yönetim kurulunu seçimle belirledi. Fatma Reşit, yeniden Genç ABTTF Başkanı oldu.

 

FATMA REŞİT GENÇ ABTTF BAŞKANI SEÇİLDİ

 

Genç ABTTF’nin son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili olarak ilk olarak Genç ABTTF Başkanı Fatma Reşit, 16-22 Nisan 2011 tarihlerinde katıldığı Avrupa Azınlıkları Gençliği (YEN) Paskalya Semineri hakkında bilgilendirmede bulundu. Sonrasında Caner Habipoğlu, Melis Amet ve Gülşah Reşit, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) tarafından 19-24 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kapadokya gezisini anlattılar.

 

Gündemli toplantının ikinci maddesi olarak ABTTF Gençlik Kolu “Genç ABTTF”nin kurallarını ve işleyişini düzenleyen yönetmelik konusu görüşüldü. ABTTF tüzüğü ile bağlı olan Genç ABTTF, yönetmelikte yer alan maddeleri görüşerek yönetmelik metnini oybirliği ile onayladı. Buna göre Genç ABTTF’ye Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türk Azınlığı üyesi gençler üye olabilir. Genç ABTTF’ye üye olmak isteyen 15 ila 27 yaş arası tüm gençler başvurularını Genç ABTTF Yönetim Kurulu’na bildirme yolu ile yapabilirler. Yönetmeliğe göre kendi bütçesine sahip olacak Genç ABTTF, gelir sağlamak amacı ile üyelerinden üyelik harcı alacak.

 

FATMA REŞİT: “TÜM BATI TRAKYA TÜRK GENÇLERİNİ GENÇ ABTTF’YE ÜYE OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

 

Yönetmeliğin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Genç ABTTF Yönetim Kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Buna göre Fatma Reşit yeniden Genç ABTTF Başkanı seçildi. İkinci Başkan Nazif Tahsim, Kasadar Melis Amet, Sekreter ise Gülşah Reşit oldu. Toplantı gelecek dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin görüşülmesi sonrasında son buldu. Genç ABTTF Başkanı Fatma Reşit, “Son dönemde yaşanan tartışmalar nedeni ile başkanlık görevinden istifa etmeyi düşünmüş olsam da gerçekleştirilen toplantıda iki yıldır Genç ABTTF için çalışan üyelerin güveni ile yeniden seçildim ve iki yıl süresince başkan olarak görev yapmaya devam edeceğim. 26 Haziran 2011 tarihi Genç ABTTF olarak bizler için önemli bir gün. Bugün ABTTF tüzüğüne bağlı olmakla birlikte Genç ABTTF’nin işleyişine ilişkin kuralları düzenleyen yönetmeliğimizi resmen kabul etmiş bulunuyoruz. Bundan böyle Genç ABTTF Batı Trakya Türk Azınlığı üyesi gençlerin Avrupa’daki temsilcisi olacak. Genç ABTTF kendinden emin adımlarla yoluna devam edecek. Son olarak Genç ABTTF’nin kapılarının bütün Batı Trakya gençlerine açık olduğunu ve gençlerin başvurularını beklediğimizi söylemek isterim.” açıklamasında bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here