Ana sayfa Batı Trakya Haberler GAZİOSMANPAŞA ŞUBESİ ŞABAN SAKALI İLE DEVAM DEDİ

GAZİOSMANPAŞA ŞUBESİ ŞABAN SAKALI İLE DEVAM DEDİ

21
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesinin Olağan Genel Kurulu 17 Ocak 2017 Salı günü saat 20.00’da dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Genel Kurula Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Vekili Dr. Sebahattin Meriç, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Vedat Meşeli,Genel Başkan Danışmanı Dt. Recep Üstün, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Zeytinburnu eski şube başkanları Besim İsmailbaşa ve Sinan Türkmen, Gaziosmanpaşa eski belediye başkanı İsmail Rüstemoğlu’nun katıldığı olağan genel kurul divan heyetinin seçiminden sonra saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Divan başkanlığına İsmail Rüstemoğlu, başkan yardımcılığına Av.Selahattin Meriç’in seçilmesi ile başlayan genel kurulda açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı yaptı. Sakalı 2 senelik dönem içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gönlümüzden geçen elbette önümüzdeki dönemde şubemizin daha aktif bir süreç geçirmesini diliyorum dedi. Ayrıca hem üyelerin, hem yöneticilerin, hem de şube başkanlarının 24 saat ulaşabilmesi ve yaşanan sorunlarda çözüm için desteğini esirgememesinden dolayı genel başkana teşekkür etti. 

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada “Sayın divan, sevgili Gaziosmanpaşa şube üyeleri, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu yıl 10 şubemizin olağan genel kurulları yapılıyor. Zeytinburnu ve Bursa Şubelerimizde genel kurullarımızı tamamladık. 2 şubemizde genç ve dinamik arkadaşlarımız bayrak yarışında hizmet etmek üzere bayrağı devraldı. Kendilerini tebrik ediyorum. Çıktıkları bu uzun yolculukta hep birlikte yürüyeceğiz, için el ele, kol kola bu davaya hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabi ki insan potansiyeli yüksek olan iki şubeden sonra bugün Gaziosmanpaşa şubesine geldik, oralarda yaşadığımız coşku kadar kalabalık bir ortam olmasada, gerçekten bu davaya inanmış insanları burada görmek beni memnun ediyor. Bu insanların çoğu hayatlarının büyük bölümünü bu davaya hizmet ederek geçirdi. Bugün divan başkanımıza baktığımızda sevgili İsmail Rüstemoğlu’nun bu şubeye katkısını kim yadırgayabilir, kendisinin büyük katkılarıyla bize kazandırdığı mekanda bugün şubemiz faaliyetlerini yürütüyor. Kendisine bir kez daha teşekkürü borç biliyorum, buradaki insanlarda aynı şekilde çeşitli dönemlerde çeşitli katkılar verdi ve vermeye de devam ediyorlar. Ancak eksik kalan yanımız bu işe ikinci, üçüncü nesilleri dahil edememiş olmamız, ailemizi, çevremizi bu işe yeterince katmamış olmamız. Şimdi bir kez daha ifade ediyorum; gelin bu işe yeni genç arkadaşları daha fazla dahil edelim. Buranın şartları uygun değilse daha uygun bir şube yeri bakalım, şubemizi cazibe merkezi haline getirelim. İnsanlar olmadığı sürece bu merkezlerin hiç bir anlamı kalmaz. El birliği ile bu dönem bu noktaya odaklanalım” dedi.

Hüseyin konuşmasının devamında Batı Trakya’daki son gelişmelerle ilgili bilgi vererek malesef mevcut iktarın halkın beklentilerini karşılayamadığını belirtti. 1980-1990’lardaki baskı politikalarının geri döndüğünü, en güncel uygulama örneklerinin de belediye başkanlarına yapılan baskı, DEB Partisinin toplantısının Altın Şafak’çılar tarafından basılması, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği şubelerine yapılan polis baskınları olduğunu belirterek bu konularda detaylı bilgileri üyeleri ile paylaştı. Azınlık okullarında iki dilde anaokulu açılmasını beklerken çeşitli bahanelerle azınlık okullarını kapatılmasına şahit olunduğunu belirtirken azınlığımız adına her zamankinden daha güçlü mücadeleye hazır olun diyerek üyelere seslendi. 

Genel Başkan konuşmasının son bölümünde 1 yıl önce gerçekleştirilen tüzük değişikliğimiz ile kurumsal yapıya gelen dinamizmi örnekleri ile birlikte üyelerle paylaştı. Üye kayıt sistemi çerçevesinde üyelik ver tabanının %99 oranında tamamlandığını, bundan sonraki aşamanın tüm üyelere ait bilgi güncellemeleri olacağını belirtti. Derneğin üye ile arasındaki engelleri kaldırdık, tespit edilen başka engeller varsa onları da kaldırmaya devam edeceğiz dedi. Tüm katılımcılara teşekkür ederek, kongremizin camiamıza hayırlı olmasını diledi.

Kongrenin seçim maddesi aşamasında tek liste ile gidilen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi yeni dönem Yönetim Kurulu için Şaban Sakalı Başkanlığındaki liste oy birliği ile seçilerek, aşağıdaki şekilde oluştu.

 

Yönetim Kurulu Asil

Sebahattin Meriç

Recep Üstün

Ahmet Dükkancı

Ahmet Dedeağaçlı

Ahmet Ahmet

Recep Şan

 

Yönetim Kurulu Yedek

Halil İslam

Hasan İsmail

Ahmet Kadri

Gökmen Mehmetçik

Şevket Hacımustafa

Bülent Arifoğlu

 

Denetim Kurulu Asil

Asım Şen

Faik Hacımustafa

Erkin Güven

 

Denetim Kurulu Yedek

Alaattin Topçu

Halil Karagöz

Çetin Demiroğlu

 

Disiplin Kurulu Asil

İsmail Rüstemoğlu

Nazmi Hilmioğlu

Celalettin Güvener

 

Disiplin Kurulu Yedek

Mesut Yılmaz

Recep Topçu

Hikmet Çavuş

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here