Ana Sayfa Batı Trakya Haberler FUEN HEYETİ MÜFTÜ ŞERİF’İ ZİYARET ETTİ

FUEN HEYETİ MÜFTÜ ŞERİF’İ ZİYARET ETTİ

22
0

FUEN heyeti Gümülcine’de Müftü İbrahim Şerif’i ziyaret etti.

Avrupa Halkları Federal Birliği (FUEN) Başkanı Hans Heinrich Hansen başkanlığındaki heyet Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i ziyaret etti.

Ziyarette FUEN heyetinin yanısıra, FUEN Kongresine katılmak üzere Gümülcine’ye gelen Yunanistan’daki “Makedon Azınlık” temsilcisi Arhimandrit Nikodim Çarknias da hazır bulundu ve Müftü İbrahim Şerif’e Miraç Kandili dolayısıyla samimi şekilde temennilerde bulundu.

Müftü Şerif kabul esnasında yaptığı konuşmasında, “FUEN toplantısını bölgemizde yapmış olduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Bizleri bu bölgede, Atina’ya göre taşra, ücra köşede gelip buldunuz, bizimle beraber bir kaç gün yaşadığınız için teşekkür ediyorum, umarım bölge insanları olarak size gereken misafirperverliği ev sahipliğini yapmışızdır” dedi.

Başkan Hans Heinrich Hansen, kabulünden dolayı Müftü İbrahim Şerif’e teşekkür ederek, “bu güzel sözleriniz için çok çok teşekkür etmek istiyorum. Öğlen yemeğine kadar konuşmamızda size İslam hakkında, Kur’an hakkında sorular sormuştum ve sizin o hoş anlatımınız fikrimi değiştirdi, ancak İslam’a dönüşmedim. Hepimizin kardeş olduğunu anladım” dedi.  

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2qbz7d_fuen-heyeti-muftu-ibrahim-serifi-ziyaret-etti_news 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz