Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİ BATI TRAKYA’DAKİ TÜRK AZINLIĞI SEVİNDİRDİ

ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİ BATI TRAKYA’DAKİ TÜRK AZINLIĞI SEVİNDİRDİ

9
0

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Ağustos seçiminde cumhurbaşkanı seçilmesi Batı Trakya’daki Türk azınlık tarafından sevinçle karşılandı.

Batı Trakya’daki Türk azınlığın temsilcileri, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesini değerlendirdi. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, AA’ya yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin yükseliş kaydettiği dönemde Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin akıllıca olduğunu” söyledi. Ahmet Mete, “Sayın Başbakan’ın Türkiye’yi daha iyi, daha umutlu yerlere getireceğine ve dünya barışına da katkı sağlayacağına inanıyorum. Ben, Türkiye’yi çok daha iyi günlerin beklediğine inanıyorum. Hayırlısı olsun inşallah” dedi.

METE: “Türkiye’yi çok daha iyi günlerin beklediğine inanıyorum”

Mete, “Doğruluk üzerine çalışan insanların yardımcısı Allah’tır. Sayın Başbakan da birçok ithamla karşılaştı ancak ben onun doğruluk üzerine gittiğine inanıyorum. Çünkü bu kadar başarılı olan bir insanın başarılarında manevi güçlerin de etkisi vardır. Bunlar da yaptığı işlerin neticesidir. Allahutaala doğruların yanındadır ve yardımcısıdır” diye konuştu. Mete, Başbakan Erdoğan’ın Türk Azınlık konusunu çok yakından takip ettiğini belirterek, cumhurbaşkanı olarak azınlıkla ilgili konularda daha etkin olacağına dair inancını dile getirdi.

HACIOSMAN: “İnşallah Türkiye için ve dünya için hayırlı olacaktır”

Rodop PASOK milletvekili Ahmet Hacıosman, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin Türkiye için hayırlı bir gelişme olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan’ın, Türkiye’de ilk kez yapılan başkanlık seçiminde yüzde 50’nin üzerinde oy almış olmasının halkın kendisine karşı sevgisinin açık bir kanıtı olduğunu ifade eden Hacıosman, Erdoğan’ın Türkiye’nin çok sevilen ve tarihe altın harflerle yazılacak gerçek liderlerinden biri olduğunu söyledi.

Hacıosman, “İnşallah Türkiye için ve dünya için hayırlı olacaktır. Siyasi yaşamı sürekli başarılarla dolu olan Erdoğan bu seçimde tarih yazdı. Bundan sonra da huzura, barışa ve kardeşliğe hizmet edeceğine inanıyorum. Türk halkını bu seçiminden dolayı tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

ZEYBEK: “Temennimiz anavatanın daha ileriye gitmesi”

Ana muhalefet Radikal Sol İttifak SYRIZA’nın İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek de Türkiye’de yapılan doğrudan cumhurbaşkanı seçiminin bir ilk olduğunu hatırlatarak, bunun ülkenin gelişimine ve demokrasiye katkısı olacağını umut ettiğini belirtti.

Seçim sonuçlarının Başbakan Erdoğan’ın yaptıklarının halk tarafından tasvip edildiğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Zeybek, “Temennimiz anavatanın daha ileriye gitmesi. İlk kez yapılan bir seçimde yüzde 50’nin üzerinde bir oran tutturmak önemlidir. Bu, sokaktaki iki insandan biri ülkede yapılanları onaylıyor demektir. Herkese bu başarıyı kutlamak düşer” diye konuştu.

İLHAN AHMET: “Türkiye’nin gelişmesinde Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsi rolü çok büyük”

Eski milletvekili Avukat İlhan Ahmet ise cumhurbaşkanının ilk defa halk tarafından seçildiği Türkiye’de tarihi anlar yaşandığını belirterek, “Görülen o ki Türkiye değişiyor, Türkiye sayfa çeviriyor. Bu da halka rağmen değil, halkın desteği ile oluyor. Bu çok önemli ve tüm bunlar Türk azınlık olarak bizleri mutlu ediyor” dedi.

Erdoğan’ın başarısının ülkede yapılan işlerin doğruluğunu gösterdiğini belirten Ahmet, “Türkiye’nin gelişmesinde Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsi rolü çok büyük. Bugüne kadar katıldığı tüm seçimleri kazanan Erdoğan, siyasi yaşamındaki başarılarını cumhurbaşkanlığı seçimiyle taçlandırmış oldu. Tüm dünya bunu takdir etmek durumumdadır. Türkiye’nin 12. cumhurbaşkanını kutlar, ülkeye ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz