Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ELGA: “MERAK ETMEYİN, ZARARLARA PARA VAR”

ELGA: “MERAK ETMEYİN, ZARARLARA PARA VAR”

19
0

Yunanistan Tarım Sigortası (ELGA) Genel Müdürü Eksarhos” merak etmeyin, zararlara para var” diyerek biraz olsun zarar gören tarım üreticilerinin yüreklerine su serpti. Şimdi gözler hesaba ne zaman, ne kadar para yatırılacağına çevrildi.

ELGA’nın Genel Müdürü Vasilis Eksarhos bölgemizdeki dolu ve sel felaketinden dolayı zarar görmüş olan köyleri ziyaret etti. Kendisine Rodop Milletvekilleri Ahmet Hacıosman, Ayhan Karayusuf ve Evripidis Stilyanidis, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Esat Hüseyin, Şapçı Belediye Başkanı Yannis Stavridis eşlik etti.

“MERAK ETMEYİN, ZARARLARA PARA VAR”

Genel Müdürü Vasilis Eksarhos,Yahyabeyli köyünde toplanan tarım üreticilerine seslenen Eksarhos, “son zamanda kulağıma bazı söylemler geliyor, ELGA’da para yokmuş ve zararlar ödenmeyecekmiş gibi asılsız söylemleri duyuyorum. Sizlere sesleniyorum, rahat olun para var hemde fazlasıyla. Bizim buraya geliş amacımız felaketi yakından görmek ve ödemelerin bir an önce yapılması için süreci hızlandırmak. Çünkü bu bölgede tarımla uğraşanların değişik alternatiflerinin yok olduğunu ve tek geçim kaynaklarının bu ektikleri ürünler olduğunun bilincindeyim. Onun için merak etmeyin, ne gerekiyorsa kanunlar çerçevesi ve ELGA Kurumunun yasal işleyiş şekliyle herşey yapılacaktır. Sizlerin hakkınız olan destek primleri banka hesap numaralarınıza yattığı andan itibaren ELGA payına düşeni alıyor ve şimdi de ELGA görevini yerine getirmenin çalışmalarını başlatmış bulunuyor. Bu da sizin hakkınız” dedi.

Yahyabeyli’de basın olarak sadece BİRLİK Gazetesi’nin bulunduğu bu önemli ziyareti Milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Ayhan Karayusuf şu değerlendirmelerde bulundurlar.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x24r3o8_elga-baskani-eksarhosun-yahyabeyliye-gelisi_news

ELGA MÜDÜRÜ EKSARHOS: http://www.dailymotion.com/video/x24qvxa_elganin-baskani-eksarhos-yahyabeylide_news

AHMET HACIOSMAN: http://www.dailymotion.com/video/x24qsiz_haciosman-elganin-baskaniyla-yahyabeylide_news

AYHAN KARAYUSUF: http://www.dailymotion.com/video/x24qukq_karayusuf-elganin-baskaniyla-yahyabeylide_news

Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Esat Hüseyin yaptığı durum değerlendirmesinde şunları ifade etti:

Trakya Tütüncüler Kooperatifi başkanı olaraktan genel müdüre zararları ayrıntılarıyla anlattım bir an önce değerlendirme yapılmasını istedim. Zarar görüpte puanlama yapılmayan köylere hemen puanlama yapılmasını istedim. Genel müdür zaraların %100’lük derecede olduğunu, olan zararlara göre değerlendirileceğini kimsenin haksızlığa uğramayacağının sözünü verdi ve bende başkan olarak yerel ve genel müdürle devamlı iletişim içerisinde olacağım” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz