Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “EFA, DEB’İ BU HAK ARAMA SÜRECİNDE SONUNA KADAR DESTEKLEMEKTEDİR”

“EFA, DEB’İ BU HAK ARAMA SÜRECİNDE SONUNA KADAR DESTEKLEMEKTEDİR”

22
0

Avrupa Hür İttifakı (EFA)’dan DEB Partisi’ne yapılan saldırının yıldönümü hakkında, “EFA, DEB’i bu hak arama sürecinde sonuna kadar desteklemektedir” açıklamasını yaptı.

Avrupa Hür İttifakı (EFA)’dan DEB Partisi’ne yapılan saldırının yıldönümü hakkında yaptığı açıklamada, “Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı araca da ev sahipliği yapıyordu. Bu saldırı sırasında araç ortadan kayboldu. Yasal işlem yapılmasına rağmen aradan geçen iki yılda olay aydınlığa kavuşturulmadı. EFA, DEB’i bu hak arama sürecinde sonuna kadar desteklemektedir” ifadelerine yer veriliyor.

“2 yıl önce Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi genel merkez binası saldırıya uğradı. DEB Partisi genel merkez binası şüpheli bir kazada hayatını kaybetmiş olan partinin kurucusu Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı araca da ev sahipliği yapıyordu. Bu saldırı sırasında araç ortadan kayboldu. Yasal işlem yapılmasına rağmen aradan geçen iki yılda olay aydınlığa kavuşturulmadı. EFA, DEB’i bu hak arama sürecinde sonuna kadar desteklemektedir.”

2 years ago, the office of the Friendship Equality and Peace Party Dostluk Eşitlik Barış was ransacked. DEB’s headquarters housed the car of their founder Dr. Sadik Ahmet as a relic of the mysterious car accident that claimed his life. The relic disappeared during the theft. It has been 2 years and despite the legal action they have taken, no light has been shed on the affair. EFA fully supports DEB in their demand for justice!’’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz