Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DR.HASAN, FÜSUN SUKA ÇİFTİ BAŞBAKAN ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

DR.HASAN, FÜSUN SUKA ÇİFTİ BAŞBAKAN ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

11
0

Batı Trakya Gümülcine’den Şair Dr. Hasan Ahmet ve eşi Ressam-Şair Füsun Suka çifti, T. C. Başbakanı Sayın Tayyip Erdoğan ve AKP Edirne Millet Vekili Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile T.C. Büyük Millet Meclisinde görüştü.

Dr. Hasan Ahmet ve eşi Füsun Suka çifti, merkezi Ankara’da bulunan Türk-Yunan Dostluk Derneği’nin daveti üzerine, 5 Mart’ta Ankara TOBB Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen sergiye katıldılar. Bu vesileyle de Başbakan Erdoğan ile görüşme fırsatı buldular.

 

Sözkonusu organizasyon, “AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Kültür ve Sanat & Müzeler Hibe Programı” kapsamında, Türk-Yunan Dostluk Derneği koordinasyonunda, Türkiye ve Yunanistan’da yürütülecek olan “Komşularda Kültürel İşbirliği İçin Bir Araç Olarak Sanat” temalı projedir. Ankara’da düzenlenen sanat etkinliğinde, Yunanistan’dan ressam Sn. Füsun SUKA ve Sofia EKMEKTSİ katıldı.

 

Ev sahipliği yapan Türk-Yunan Dostluk Derneği başkanı Sn. Esra AYGÜN, Nisan ayında aynı serginin Gümülcine’de daha sonra da Selanik ve Atina’da yer alacağının müjdesini de verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz