Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DOLU’DAN ZARAR GÖREN BÖLGELERİ ZİYARET ETTİLER

DOLU’DAN ZARAR GÖREN BÖLGELERİ ZİYARET ETTİLER

24
0

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Rodop ilinin Yaka bölgesi ve Gümülcine’nin diğer bölgelerinde etkili olan dolu yağışıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınladı.

9 Mayıs Salı günü Gümülcine’nin Yaka bölgesi başta olmak üzere şiddetli yağan dolu sebebiyle Yaka bölgesinde bir çok kiraz üreticisinin ciddi zarar gördüğünü söyleyen Eyalet Meclis Üyesi Ahmet İbram, “Bu nedenle 10 Mayıs Salı günü sabahı zararı yerinde incelemek üzere, Tarım Tazminatları Kurumu (ELGA) Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Sorumlusu Athanasios Panagos eşliğinde Rodop İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Çalikidis, ve Eyalet Meclis Üyesi Mustafa Katrancı ile birlikte dolu yağışının etkili olduğu bölgelerde incelemelerde bulunduk. Bu kapsamda yetkilerle birlikte Semetli, Yuvacılı ve Sendelli köylerinde yer alan kiraz bahçelerinde detaylı bir inceleme başlattık. Bunun dışında Kalfa köyünde de dolu neticesinde zarar gören başta meyve ve bağ olmak üzere ekili arazilerde incelemelerde bulunduk” açıklamalarında bulundu.

Dolu yağışından zarar gören üreticilerin en geç 15 gün içerisinde bağlı oldukları belediyelere bildirimde bulunmaları gerektiğini vurgulayan Ahmet İbram, “Biz eyalet olarak ELGA’dan zarar tespitinin bir an önce ve bir hafta gibi bir süre içerisinde yapılmasını talep ettik. Bunun için üreticilerimizden en kısa sürede zarar bildirimlerini yapmalarını rica ediyoruz. ELGA Müdürü sayın Panagos da en geç Pazartesi günü bölgede zarar tespit çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Herkese geçmiş olsun dileklerimi sunar ve gelecekte bu tür zararlara karşı nasıl önlem alınması gerektiği çalışmalarını yapmaya başlamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz