Ana sayfa Batı Trakya Haberler Dedeağaç’ta Soydaşlarla İftar Mutluluğu

Dedeağaç’ta Soydaşlarla İftar Mutluluğu

10
0

Dedeağaç’ta soydaşlarla iftar mutluluğu yaşandı. Dedeağaç Avantas mahallesinde yaşayan Türkler ramazan ayının mutluluğunu ve bereketini yaşıyor.

Bu yıl ramazanın bereketi bir uçtan bir uca tüm Batı Trakya’yı sardı, sofralar şenlendi ve bereketlendi. Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos İbrahim Sakli, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, GTGB eğitim koordinatörü Dr. Koray Hasan, DEB Partisi genel başkan yardımcısı Metin Hacı Osman, genel müdür Fatih Hüseyin, BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin, din görevlisi Abdurrahim Kuru soydaşlarıyla iftar sofrasında buluştular hep birlikte oruç açtılar.

Din görevlisi Halil Ali Oğlu akşam ezanını okudu oruçlar açıldı. İftar yemeği sonrasında hep birlikte dua edildi. Müftü İbrahim Şerif soydaşlarına hitap ederek, “bizi sizlerle buluşturduğu için Halil kardeşimize gönülden teşekkür ediyoruz. Sizler bu akşam bizlerle beraber oldunuz, gözlerimizle birbirimizin kardeşliğini ilan ettik, kardeş olduğumuzu gördük. Birliğimizin, beraberliğimizin devamı adına her zaman beraber olmamız gerekiyor.” Sözlerini dile getirdi.

İftar yemeğinin ardından Dedeağaç’ta hep birlikte soydaşlarla birlikte Türkiye-Yunanistan futbol dostluk maçı izlendi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here