Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ’NDEN İSKEÇE’NİN OVA KÖYLERİNE ZİYARET

DEB PARTİSİ’NDEN İSKEÇE’NİN OVA KÖYLERİNE ZİYARET

17
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı, İskeçe’nin Ova bölgesindeki Bekeovası ve Taraşmanlı köylerine ziyaret gerçekleştirdi.

 

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet, halk tarafından ilgi ile karşılandı. DEB Partisi yetkilileri ziyaretlerde parti hakkında halka bilgi verdi ve vatandaşların sorularını yanıtladı.

 

Ziyaretlerde söz alan parti Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı sorumlusu Ozan Ahmetoğlu DEB partisi ile ilgili genel bilgiler verdi. Partinin yeniden yapılanma çalışmaları hakkında halkı bilgilendiren Ahmetoğlu, DEB Partisi’nin azınlığın siyasi gücünü temsil etme ve sesini duyurma mücadelesi veren bir parti olduğunu belirtti. Ahmetoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak yıllardır bir çok sorunumuz çözüm bekliyor. Günlük yaşantımızda karşılaştığımız ekonomik kriz, işsizlik, tarım ve hayvancılık alanında yaşadığımız sorunların yanında bizlerin azınlık olarak ayrı sorunlarımız da var. Vakıflar sorunu, müftülük sorunu, milli kimliğin tanınmaması sorunu, 19. Madde sorunu ve en önemlisi eğitim sorunumuzun çözüm beklediğini biliyoruz. Yunanistan devletinden bu sorunların çözümü için yıllardır adım bekleyen biz Batı Trakya Türkleri ne yazık ki hayal kırıklığına uğramaya devam ediyoruz. Ciddi sorunlarımızın çözüme kavuşmaması bir yana bir minare yapmak bile hala büyük sorun oluyor. Bu sorunların çözümü adına bizlerin toplum olarak birlik ve beraberliğe ve güçlü bir sese ihtiyacımız var. Çünkü bugüne kadar diğer partilerde sesimizi yeterince duyuramadığımızı gördük. İşte bu yüzden bizler DEB Partisi’ni yeniden ayağa kaldırmaya karar verdik ve bu mücadelemize devam ediyoruz.

 

Azınlığımızın taleplerini güçlü şekilde dile getirmek için hepimizin partisi olan DEB Partisi’nin güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden hepinizi bizim partimize, sizin partinize destek olmaya davet ediyoruz. Gelin hep birlikte olalım ve bu partiyi hak ettiği yere getirelim. Bizim de güçlü bir sesimiz olsun.”

 

Köy ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet edildi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Parti yöneticileri DEB Partisi’nin yeniden yapılanma dönemiyle ve amaçları ile ilgili olarak halkın sorularını yanıtladı.

 

Ziyaretler sırasında köylerdeki kahvehane sahiplerine DEB Partisi’nin duvar saatlerinden hediye edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz