Ana sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NIN İFTAR YEMEĞİNE BİRLİK BERABERLİK DAMGASINI VURDU

DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NIN İFTAR YEMEĞİNE BİRLİK BERABERLİK DAMGASINI VURDU

15
0

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı’nın iftar yemeği İskeçe’deki Mizanlı köyündeki bir lokantada gerçekleşti. İftar yemeğine katılan Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Alper Atak da buradaki soydaşlarla birlikte iftar sofralarının konuğu oldu.

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı başkan yardımcısı Ozan Ahmetoğlu’nun konuşmasıyla başlayan konuşmalar, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, İTB Başkanı Ahmet Kurt ve Muavin Konsolos Alper Atak’ın selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmasında, DEB Partisinin azınlığın hak arama mücadelesinde etkin bir rol yürüterek halkın yanında olduğunu söyledi. Ahmetoğlu, DEB Partisi Azınlık için bir zaruret olduğunu ve halkın çoğunluğunun bu partinin yanında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Mustafa Ali Çavuş da yaptığı selamlama konuşmasında DEB Partisini’nin önceleri sadece Rodop ilinde bilindiğini, ancak DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı’nın oluşmasından sonra yürütülen başarılı çalışmalar neticesinde DEB Partisinin artık iskeçe bölgesinin tamamında tanındığını ve başarılı çalışmalar yürüttüğünü söyledi, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mustafa Cukal da konuşmasında, herkesin DEB Partisi çatısı altında toplanması gerektiğini ve özellikle siyasilerin bundan korkmamalarını dile getirdi.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt da konuşmasında DEB Partisi’nin Batı Trakya Türk Azınlığı için önemli bir siyasi oluşum olduğunu ve herkesin bu çatı altında mücadele vermesi gerektiğini vurguladı.

Müftü Ahmet Mete de selamlama konuşmasında, “DEB Partisinin çalışmalarını beğeniyorum, gereken desteği veriyoruz, ancak ben siyasetçi değilim ve siyasette kimsenin işine karışmıyorum. Batı Trakya Türkleri birlik beraberlik içinde olmalıdır. Sorunlarımız Meriç’in diğer tarafına gerektiği şekilde doğru düzgün aktarılmıyor. Sayın başkan burada yaşananları Meriç’in diğer tarafına iyi anlatmalısınız” dedi.

Muavin Konsolos Alper Atak da selamlama konuşmasında kendilerini bu iftar yemeğine davetten dolayı DEB Partisi’ne teşekkür ederek Başkonsolos Osman İlhan Şener’in selamlarını iletti. 

Video izle: http://www.dailymotion.com/user/birlikgazetesi/1#video=x11zmco

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here