Ana sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ EYALET MECLİS ÜYESİ ADAYLARIYLA BİRARAYA GELDİ

DEB PARTİSİ EYALET MECLİS ÜYESİ ADAYLARIYLA BİRARAYA GELDİ

15
0

DEB Partisi yönetimi, Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu eyalet meclis üye adaylarıyla biraraya geldi.

9 Mayıs Cuma günü Dostluk Eşitlik Barış Partisi Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti meclis üyesi adaylarına İskeçe’nin Gökçeler köyünde öğle yemeği verdi.

Yemeğe DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Duban, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmet Tüccar, İskeçe Gençlik Kolları Koordinatörü Mustafa Şargo, Hukuk Danışmanı Raif Usta, DEB Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı Salih Kâhya, İskeçe Gençlik Kolu Yöneticisi Ali Salihoğlu, Aris Yannakidis’in “Toplumsal Listesi”nin azınlık meclis üyesi adayları, Yorgos Pavlidis’in “Eyalette Yeniden Doğuş Listesi”nin azınlık meclis üyesi adayları ve Vasilis Traiforos’un “Bilgi ve İşbirliği Listesi”nin azınlık meclis üyesi adayları katıldılar.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş yaptığı konuşmada DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılma kararından sonra, bizzat partilerine gelerek desteklerini ifade eden, tüm dostlara gönülden teşekkür ettiklerini ifade etti. Siyasette dayanışmanın olgunluğunu gösteren tüm siyasetçileri kutladığını, bu tabloyu azınlık siyaseti bakımından çok umut verici bulduğunu söyledi.

Azınlık insanına hizmet sunmak için siyaset yapan, demokrasi ve hukuk çerçevesinde tüm etik değerlere önem veren adaylara başarılar diledi. DEB Partisi’nin tüm yerel siyasetçilere eşit mesafede olduğunu, Eyalet Meclisinde azınlığın temsil gücünün artması durumunda en fazla kendilerinin sevineceğini beyan etti. Ali Çavuş, zaman zaman seçim sonrası seçilen veya seçilmeyen arkadaşlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunmak istediklerini söyledi ve tüm katılanlara, davete icabet ettikleri için teşekkür etti.

Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu da Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılma kararlarını, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın sesini ülkemiz Yunanistan ve Avrupa’ya duyurulması amacına yönelik olduğunu söyledi. Ahmetoğlu, bu kararı bugüne kadar seslerini duymayanların duyması, 33 yıllık AB üyesi olan ülkemizin sorunlara daha duyarlı olması için, bir demokratik tepki bağlamında aldıklarını söyledi. Azınlık sorunlarına her geçen gün yenilerinin eklendiğini, bu duruma azınlık olarak daha fazla seyirci kalamayacaklarını anlattı. Birlikte daha güçlü olduklarını, azınlığın her zamankinden daha fazla bir dayanışmaya ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Bugüne kadar destek beyanında bulunan tüm Eyalet meclis üyesi adaylarına gönülden teşekkür etti ve başarılar diledi.

Azınlık üyesi eyalet meclis üye adayları da DEB Partisi’ne Avrupa Parlamentosu seçimlerinde desteklerini ifade ederek, başarılar dilediler.

Genel olarak azınlık sorunlarının konuşulduğu toplantı, günün anısına toplu bir fotoğraf çekiminden sonra sonlandırıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here