Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ BAŞKANI MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ ALMANYA’DAKİ DERNEKLERİ ZİYARET ETTİ

DEB PARTİSİ BAŞKANI MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ ALMANYA’DAKİ DERNEKLERİ ZİYARET ETTİ

9
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş 29 Kasım Perşembe günü Lippstadt Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’a bu ziyarette Genel Başkan Danışmanı ve Özel Kalem Müdürü Aydın Ahmet, DEB Partisi sekreteri Zerrin Hüseyin, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail, ABTTF Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Yusuf ve Ramadan Ramadan eşlik ettiler.

Lippstadt Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin üyeleri Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’u coşkuyla karşıladılar. Burada dernek üyelerine seslenen DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Almanya’da yaşayan soydaşların arasında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve DEB Partisi’ni tanıttı. Ayrıca DEB Partisi’nin çalışmaları ve amaçları hakkında bilgiler verdi. DEB Partisi’nin Batı Trakya Türk Azınlığı’na yapılan haksızlıkları dünyaya anlatmak gibi bir misyonu olduğunu, kendilerinin de bu misyonu yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. Ülkeleri Yunanistan’ın her zaman sadık birer vatandaşı olduklarını, lakin Yunanistan’ın uyguladığı ayrımcı politikaların kendilerini üzdüğünü anlattı.

Konuşmasının ardından rahmetli Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in yakınında bulunmuş ve kendisine dava arkadaşlığı yapmış olan Haşmet Ahmet’e Dostluk Eşitlik Barış Partisi’nin bir plaketini takdim etti. Unutulmadığı ve hatırlandığı için çok duygulanan Haşmet Ahmet herkese duygulu anlar yaşattı.

Dernek Başkanı Alper Ahmet’e ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpay Ahmet’e DEB Partisi’ne gösterdikleri yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Lippstadt Derneği’nden sonra Witten şehrine geçen Genel Başkan ve ekibi, ABTTF Merkezi’ni ziyaret ettiler. Kendilerini ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail, ABTTF Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Yusuf ve Ramadan Ramadan ile ABTTF Direktörü Engin Soyyılmaz karşılayıp, ağırladılar.

Burada DEB Partisi ile ABTTF arasında geleceğe dönük birlikte çalışma hedefleri belirlendi. DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Halit Habipoğlu’na gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

ABTTF ziyaretinin ardından topluca Witten Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne konuk olundu. Aynı zamanda DEB Partisi üyeleri olan Dernek Başkanı Dr. Mesut Hüseyin ve Genel Sekreter Mehmet Hasan tarafından karşılanan heyet çok iyi şekilde ağırlandı. Dernek üyeleri Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’a çok büyük ilgi gösterdiler.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş burada da halka seslendi ve DEB Partisi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Son dönemde Batı Trakya Türk Azınlığı adına yaşanan olumsuzlukları anlattı. Haksızlıklar karşısında taleplerinin sadece 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması ile sınırlı olduğunu belirten Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş, insanca ve kendi kimlikleriyle yaşamanın, çocuklarımıza çağdaş bir eğitim aldırmanın, ötesinde bir taleplerinin olmadığını ifade etti.

Dernek Başkanı Dr. Mesut Hüseyin de Almanya’da var olan derneklerin sıkıntılarını anlattı. Günün anısına DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, DEB Partisi plaketini Dernek Başkanı Mesut Hüseyin’e takdim etti. Dernek Başkanı da hem Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’a hem de beraberindeki ekibe birer plaket sundu.

Ziyaretlerinde bulunduğumuz derneklerde ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu da Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

DEB Partisi olarak bizleri en iyi şekilde ağırlayan Witten Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne sonsuz teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz