Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “ATİNA’DAKİ SİLAHLI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

DEB PARTİSİ: “ATİNA’DAKİ SİLAHLI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

11
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi dün akşam Atina’da yaşanan şiddet olayları ve Altın Şafak Partisi bürosu önünde gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili olarak bir kınama yazısı yayınladı. Sözkonusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak 1 Kasım 2013 Cuma akşamı Atina’da Altın Şafak Partisi bürosu önünde gerçekleşen, iki kişinin ölümüne ve bir kişinin ağır yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Manos Kapelonis ile Georgios Funtulis’in ölümü ve Aleksandros Gerontas adlı vatandaşın ağır yaralanmasıyla sonuçlanan bu olay, her ülke vatandaşını üzdüğü gibi bizleri de üzmüş ve kaygılandırmıştır.

Ülkemizdeki huzuru, bütünlüğü ve demokrasiyi zedeleyen bu tür çağdışı eylemlerin yeri yoktur. Siyasi görüş farklılıkları, şiddetin, gözyaşının ve acının aracı olmamalıdır.

Her zaman şiddet, şiddeti doğurur. Atina’da cereyan eden bu olayın ülkemizi şiddetin içine sürükleyerek, karanlık bir noktaya doğru götüreceği konusundaki endişelerimizi ifade etmek isteriz.

Ülkedeki tüm siyasi güçlerin demokrasiyi ve toplumsal barışı koruma noktasında güçbirliği yapıp, bu doğrultuda hareket etmesi şarttır. Böyle bir ortamda bir demokrasi olgunluğu içinde tüm siyasileri ve medyayı yapıcı ve bütünleştirici bir üslupla demokratik değerlere sahip çıkmaya davet eder, bu saldırıyı bir kez daha şiddetle kınadığımızı tüm kamuoyu ile paylaşırız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz