Ana sayfa Batı Trakya Haberler DEB: “ATİNA’DAKİ MÜSLÜMANLARA YÖNELİK BU ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

DEB: “ATİNA’DAKİ MÜSLÜMANLARA YÖNELİK BU ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

17
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Atina’nın Moshato bölgesinde bulunan ve mescit olarak da kullanılan Yunan Arap Kültür Merkezi’ne yapılan çirkin saldırıyı kınadı. Kınama yazısında, “Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak Atina’daki Müslümanlara yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz” ifadelerine yer veriliyor.

KINAMA

Başkent Atina’nın Moshato bölgesinde bulunan ve mescit olarak da kullanılan Yunan Arap Kültür Merkezi’ne yapılan çirkin saldırıyı üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

17 Ekim 2014 Cuma günü gerçekleşen saldırıda Kültür Merkezi’nin girişine kesik domuz başı bırakılmış, kaldırıma İslam dinine yönelik küfür içeren ifadeler yazılmış ve kapısına haç işareti çizilmiştir.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak Atina’daki Müslümanlara yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz.

Daha önce de benzeri saldırıların farklı bölgelerde yaşanmış olması endişeye yol açmaktadır. Hatırlanacağı üzere bir süre önce Dedeağaç’taki bir camiye ve daha önceleri de Kavala’da eski bir camiye yönelik benzer saldırılar düzenlenmişti. Aynı yöntemi benimseyen saldırganların Müslümanlara yönelik hakaret dolu bu saldırısının planlı bir eylem olduğu şüphelerini arttırmaktadır.

Bu saldırılar karşısında Müslüman toplumunu sükûnetini korumaya davet ediyor sağduyu çağrısında bulunuyoruz.

DEB Partisi olarak bu çirkin ve nefret içerikli saldırıyı bir kez daha kınıyor sorumluların bir an önce bulunması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. 

DEB PARTİSİ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here