Ana sayfa Batı Trakya Haberler DAVUTOĞLU: YUNANİSTAN’I HİÇBİR ÜLKE BİZİM GİBİ ANLAYAMAZ

DAVUTOĞLU: YUNANİSTAN’I HİÇBİR ÜLKE BİZİM GİBİ ANLAYAMAZ

9
0

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyükelçilerle bir araya geldiği iftar programında konuştu ve “Yunanistan’ı hiçbir ülke bizim gibi anlayamaz. En iyi biz anlıyoruz. Yunan halkına dayanışmamızı vurgulamak istiyoruz” dedi.

Davutoğlu konuşmasında, “Türkiye’nin kendi çevre bölgelerinde taşıdığı değer noktasında sizin burada varlığınızın önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye, 2002’de ekonomik krizin içindeydi. AKP iktidara gelene dek halkın çığlıkları vardı. Yunanistan’ı hiçbir ülke bizim gibi anlayamaz. En iyi biz anlıyoruz. Yunan halkına dayanışmamızı vurgulamak istiyoruz.

Çağrımız da açıktır. Çok  kültürlü özgürlükçü bir Avrupa’yı birlikte inşa etmeliyiz. Avrupa’nın bir köşesinde insanlar refah içerisindeyken, diğer taraf kötü durumdaysa bunu konuşmak durumundayız. Avrupa kıtasında ya birlikte çok kültürlü bir hayatı başaracağız, ya da kaygı duymamız gereken şartlar oluşacak. Türkiye komşularla birlikte çalışmaya, sıkıntı içindeki komşulardan gelen insanlara yardım etmeye devam edecek. Bunların olabilmesi için Türkiye’de siyasi iktidarın ve demokrasinin olması lazımdır.” Dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here