Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA “ERDOĞAN’IN TRAKYA ZİYARETİNE HAYIR” MEKTUBU GÖNDERDİLER

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA “ERDOĞAN’IN TRAKYA ZİYARETİNE HAYIR” MEKTUBU GÖNDERDİLER

21
0

Batı Trakya’dan 22 kuruluş ve dernekler Cumhurbaşkanı ve Başbakana “Erdoğan’ın Trakya Ziyaretine Hayır” içerikli açık mektup gönderdiler.

Koordinasyon Komitesi tarafından Batı Trakya’dan 22 kuruluş ve dernekler Cumhurbaşkanı ve Başbakana “Erdoğan’ın Trakya Ziyaretine Hayır” içerikli açık mektup gönderdiler. “İstenmeyen”, “Erdoğan’ın Trakya Ziyaretine Hayır” yazılı fotoğraf yayınladılar. Ziyaret öncesi bölgede kargaşa yaratmak isteyen çevrelerin ayaklandığı görülüyor.

Cumhurbaşkanı Pavlopulos’a, Başbakan Çipras ve Dışişleri Bakanlığı’na hitaben gönderdikleri mektupta “Nihayet Hakimiyeti Sağlayın” sloganıyla Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Batı Trakya ziyaretinin gerçekleşmesine karşı çıkıyorlar.

Açık mektupta şu ifadelere yer veriliyor.

Önümüzdeki günlerde “Yeni Sultan” Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a, sadece Atina’ya değil, ancak aynı zamanda Trakya’ya da gerçekleştireceği ziyaret hazırlanıyor!. Hakan Çavuşoğlu’nun bölgeye ziyaretinden birkaç gün sonra, bölücü çığlıkları, ve yerel toplum sakinleşmeden, bize … patronunu da getirecekler.

Merak ediyoruz, bölgemizde söyleyecek yeni bir şeyi var mı? Türk halkının “sevindiği” demokrasiden bize bir şeyler getirecek mi? Ülkesinde 170 hapsedilmiş gazeteciyi “memnun” eden özgür basından mı? Türkiye’de 20.000.000 Kürt ve tutuklu bulunan HDP’nin 20.000 “hak sahibi olan” haklardan mı? 43 yıldır askerleri tarafından işgal edilen Kıbrıs için bir şey mi söyleyecek? Ege için ve Ankara’nın kirli göçmen ve mültecilerdeki rolü için mi? Acaba Pontuslu yurttaşımız Yannis’in – Vassilis Yaylalis ve Kürt yoldaşımız Meral Geylani’nin kaderi için mi? Muhtemelen hayır.

Sadece, bölgedeki Yunan egemenliğini “otlatmak” ve en aşırı azınlık unsurlarını fanatize etmek ve güçlendirmek için geliyor. Hükümet, bu kadar tırmanan meydan okumaya izin verilmesinde büyük sorumluluk taşıyor, oysa 2004’te başlayan ziyaretlerin yokuş aşağı gitmesine son vermeliydi. Biz yerel topluluğa sesleniyoruz ve onu barışçıl olarak, fakat açıkça, herhangi bir planlamasına karşı muhalefet göstermeye davet ediyoruz.

Demokratik, özgür bir ülkede yaşıyoruz ve 1922 ve 1974 yıllarından bu yana durmayan, ancak bugüne kadar devam eden kitlesel suçlarının savunucularından, İslami liderler ve toplu suçlar failleri tarafından yapılacak olan herhangi bir denetimi kabul etmiyoruz.

Trakya Koordinasyon Komitesi.

Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

«Σπάρτακος» Παράταξη Πολιτών για τον Δήμο Κομοτηνής

Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Ροδόπης

Σύλλογος Ποντίων Ροδόπης «Η Τραπεζούντα»

Σύλλογος Σαρακατσάνων Κομοτηνής

Σύλλογος Εφέδρων Αξιωματικών Ροδόπης

Σύλλογος Κυπρίων Κομοτηνής

Φοιτητική Ένωση Κυπρίων Κομοτηνής

Σύλλογος Ελλήνων Μουσουλμάνων Πος Πος

Ανεξάρτητη Εκπαιδευτική Συνεργασία ν. Ροδόπης

Κίνηση Αλληλεγγύης Πολιτών Αλεξανδρούπολης

Ένωση Παλιννοστούντων Έβρου

Πολιτιστικός σύλλογος «ΕΝΔΟΧΩΡΑ»

Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων ν. Έβρου

B’ ΕΛΜΕ Έβρου

Εκπολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Καστανέων

«Ακρίτες» Σύλλογος Αλληλεγγύης Πολιτών Βορείου Έβρου

Σύλλογος Κυπρίων ν. Ξάνθης

Λέσχη Εφέδρων Ενόπλων Δυνάμεων Ξάνθης

Πολιτιστικός Σύλλογος Πομάκων ν. Ξάνθης

Κυπριακή Ένωση Φοιτητών και φίλων Κ.Ε.Φ.Φ. Ξάνθης

Παράρτημα ΕΑΑΣ ν. Ξάνθης

Σύλλογος Ποντίων ν. Ξάνθης”.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz