Ana Sayfa Batı Trakya Haber Çiğdem Karaaslan: “Türkiye Olarak Batı Trakya’lı Soydaşlarımızın Yanındayız”

Çiğdem Karaaslan: “Türkiye Olarak Batı Trakya’lı Soydaşlarımızın Yanındayız”

0
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, küresel tehditler çağı diye adlandırılan zorlu sürecin içinden Türkiye’nin kabuk değiştirerek parlayan yıldız olmaya devam edeceğini söyledi. Çiğdem Karaaslan, “Türkiye olarak her zaman bATI Trakya’daki soydaşlarımızın yanlarında ve arkalarında dimdik durduğumuzu onlara her platformda hissettirmektir.” Diyerek desteklerini yineledi.

Çiğdem Karaaslan, Batı Trakya’da yaşayan Türk Azınlığa yönelik Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Herşeyden önce Batı Trakya’da soydaşlarımızın ibadet özgürlüğü, eğitim özgürlüğü, oradaki temsil özgürlüğü yani her alandaki özgürlüklerinin teminatı olmak, aynı zamanda hiçbir asimilasyonla karşı karşıya kalmamak için Türkiye olarak her zaman yanlarında ve arkalarında dimdik durduğumuzu onlara her platformda hissettirmektir. Bunu yaparken tabii ki az önce söylediğim gibi devletin tüm kurumları sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bir taraftan bunu göstermek hissettirmek, ama bir taraftan da sizin gibi Sivil Toplum Örgütleriyle birlikte bu birliği, bu beraberliği, bu işbirliğini her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek çok çok değerli ve önemli.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, KARDEF Başkanı Salih Meriç ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Karaaslan, küresel tehditler çağı diye adlandırdığı pandemi ve ekonomik sürecin içinden Türkiye’nin farklı bir boyuta geçerek ve kabuk değiştirerek ilerleyeceğini belirterek, “Türkiye parlayan bir yıldız olmaya devam edecektir” dedi.

“BU MEMLEKET HEPİMİZİN”

Bayraktepe Tomruk Restoran’da Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) Başkanı Salih Meriç ile yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan sorun talep ve önerileri dinledi. KARDEF’in önemli çalışmalar yaptığına değinen Karaaslan, “Salih Bey, tanıdığım günden mübadele ile ilgili derneklere çalışmalara yurt içi ve yurt dışı bağlantıları sağlayarak ortak çabaya katkı sundu. Bizler de şehrimize katkı verme noktasında yanındayız. Bu memleket hepimizin. Üzerimize düşeni yapmak gibi bir mesuliyetimiz var “diye konuştu.

“KÜRESEL TEHDİTLER ÇAĞI”

“Cumhurbaşkanımızın meselelere ne kadar hakim olduğunu ve önemli noktalarda devreye girerek, gidişatın yönünü değiştirdiğini görüyoruz” diyen Karaaslan, “Küresel tehditler çağı diye adlandırabileceğimiz hem pandemi ham de ekonomik anlamdaki zorlu bir sürecin içinden Türkiye’ ekonomisinde farklı bir boyuta geçerek, aslında kabuk değiştirerek gerçekleştirecek olması bu işi çok iyi bildiğini iddia edenleri şaşırtacak ve yanıltacak. Hakikaten farklı yorumları da boşa düşürecek şekilde yapılan güçlü hamlelerle birlikte cumhurbaşkanımız Türkiye’nin kararlı yürüyüşünü hız kesmeden artarak devam edeceğini göstermiştir. Türkiye parlayan bir yıldız olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu ise birliktelik mesajı vererek, “Sizlerle her zaman yan yana omuz omuzayız” ifadelerini kullandı.

“DOST MECLİSİ”

Buluşmayı ‘dost meclisi’ diye adlandıran KARDEF Başkanı Salih Meriç ise, “Samsun’daki Balkan Türkleri camiamızın birlikte olduğu bir dost meclisinde bir araya geldik . ‘Dost meclisi’ diyorum. Çünkü toplumun tüm kesimlerinde insanlarımızın olduğu bir buluşma oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın siyasi üslubu, zarafeti , nezaketi ile mübadil hemşerilerimizin Türkiye siyasetindeki müstesna değerlerinden. Mübadelenin 100. yılında bölgemizde ,ülkemiz de ve yurt dışında yapılacak olan çalışmalar noktasında görüşlerimizi paylaştık” dedi.

Toplantıya, AK Parti Kadın Kolların Başkanı Rabia Bay Keser’in yanı sıra AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı İbrahim Özdemir, Asarağaç Mübadele Derneği İfran Biltekin, Derecik Mübadele ve Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hasan Uçak, Alaçam Mübadele Derneği Başkanı Özkan Pak, Hatice Ana Yardımlaşma ve Devgeriş Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlker Kırbaş, eski AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, eski MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, eski AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve partililer katıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz