Ana sayfa Batı Trakya Haberler ÇEPELLİ’DE YANGIN AİLEYİ PERİŞAN ETTİ

ÇEPELLİ’DE YANGIN AİLEYİ PERİŞAN ETTİ

13
0

Rodop İline bağlı Çepelli köyünde bir evde çıkan yangın aileyi perişan etti. Muhtemelen elektrik kontağından çıkan yangın kısa sürede etrafa yayıldı ve büyük ölçüde evin içindeki eşyaları kullanılmaz hale getirerek yok etti.

Babalarını yaklaşık 3 yıl önce vahim bir kaza sonucu kaybeden, anne ve yaşlı babaanneleriyle birlikte yaşayan 11 ve 12 yaşlarında iki erkek kardeşin eşyaları kullanılamaz hale geldi.

Yangında büyük hasar meydana gelirken, ilk yardımı kendilerine yardımsever köy gençleri yaptı. Derhal ailenin yardımına koşarak evdeki yanan eşyaları dışarı çıkarma çalışmalarına başladılar. Öyle ki ailede ilkokula giden iki küçük çocuğun yatakları ve giydikleri tüm eşyalar kullanılamaz hale gelmiş.

Evin mutfağı, kapı pencereler, tavan, buzdolabı, fırın ve tüm tencere ve yemek takımları, okul çantaları ve giyecekler çıkan yangında kullanılamaz hale geldiğinden dolayı şimdi aile hayırseverler tarafından yapılacak yardımlarla yeniden evlerinde oturmanın hesaplarını yapıyor.

BİRLİK Gazetesi olarak, Batı Trakya’da ve Anavatan Türkiye’de, Almanya’da yaşayan tüm kardeşlerimize çağrıda bulunuyor, iki yetim çocuğun yeniden evlerinde ve yataklarında yatabilmeleri için yardımsever kardeşlerimizi perişan olan bu aileye yardımda bulunmaları çağrısını yapıyoruz.

Ayrıca, Rodop ili, Evros ve İskeçe ilinden marangoz, aluminyum doğramacı, elektrikçi, boyacı, mobilyacı, beyaz eşya satış mağazası, halı ve çocuk giyim v.s. meslek sahibi arkadaşlarımızın el ele vererek gerçek anlamda yardıma muhtaç olan bu aileye yardım etmelerini kendilerinden ricah ediyoruz.

BİRLİK Gazetesi irtibat telefonu:

0030 697 969 2018

e-mail: birlik_gazetesi@hotmail.com

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1x4bxw_cepelli-de-yangin-aileyi-perisan-etti_news

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here