Ana Sayfa Batı Trakya Haberler CELAL BAYAR AZINLIK LİSESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ

CELAL BAYAR AZINLIK LİSESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ

30
0

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi’nde mezuniyet töreni yapıldı.

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi’nde mezuniyet töreni yapıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılından 85 öğrenci mezun olarak Üniversiteye gitmeye hak kazandı. 2016-2017 eğitim öğretim yılı birincisi Merve Kalenci oldu.

Merve Kalenci Halil, 20.00 tam puan üzerinden 19.05 ortalama getirerek okulun birincisi oldu. Ozan Ali 19.02 ortalamayla okul ikincisi olurken, 19.00 ortalamayla Melek Karabacak ise okul üçüncüsü oldu.

Törende öğrenciler adına Türkçe ve Yunanca konuşmayı okulun birincisi Merve Kalenci Halil yaptı ve kendilerini yetiştiren öğretmenlere ve ailelere teşekkür etti.

Gümülcine’de seçkin otellerden birinde düzenlenen törene T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Celal Bayar Lisesi Müdürü Tunalp Mehmet ve Müdür Yardımcısı Markos Hristodulopulos, Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Arif Emin ve yardımcıları Saffet Emin, İsmail Mehmet’in yanı sıra öğrenciler ve anne babalar katıldı.

Tören Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Arif Emin’in seslendirdiği şiirle başladı.

“Bana kendini anlatma,

Giderken, acın da sevincin kadar büyükse, büyüksündür.

Giderken, geride bıraktığındır mirasın.

Seni sen değil, arkanda kalan anlatır.

Küsüp barıştığın, didiştiğin, aynı havayı paylaştığın anlatır.

Giderken, sadece kumsalda bıraktığın izdir senden kalan,

Arkandan akan bir damla yaş varsa,

İşte, odur hatıran!”

“Sizler ülkümüz kadar taze, kanımızın asilliğince sevdiğimiz ideallersiniz”

Okuduğu şiirden sonra selamlama konuşmasına geçen Başkan Ahmet Arif Emin şunları dile getirdi: “Hayatta başarılı olmak için, hedefinizi daima yüksek tutun. Bunu gerçekleştirmek için de çok çalışın. Unutmayın ki, devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir. Sizleri, kendi öz değerleriyle barışık, ailesini, seven bireyler olarak yetiştirdik. Eğitimde başarının anahtarı, sevgidir. Bizler de sizi, sevgiyle ve bilgiyle donattık. Tüm öğretmenlerim adına diyorum ki, sizler gönül bahçemize, alnımıza dikip, katmer, katmer açmasını beklediğimiz güllersiniz. Sizler inanç gibi yüce, ve halk lehçemizle, sevgi kadar gerçek, türkü yakıp söylediğimiz, bildiğimiz dillersiniz, hallersiniz. Sizler ülkümüz kadar taze, kanımızın asilliğince sevdiğimiz ideallersiniz.”

“Gelecek sizi korkutmasın! Çünkü yarınlara attığınız adımlar sağlamdır”

Sırasıyla kürsüye Celal Bayar Azınlık Lisesi Müdürü Tunalp Mehmet geldi. Tunalp Mehmet öğrencilere şu sözlerle hitap etti:

“Bugün sizin en mutlu, bir o kadar da en duygulu ve hüzünlü gününüzdür. Mutlusunuz, çünkü liseyi bitirme heyecanını yaşıyorsunuz. Altı yıl boyunca beraber gülüp oynadığınız, dertleştiğiniz, sınıfta şakalaştığınız, yaramazlıklar yaptığınız, bazen anne ve babanızla paylaşmadığınız sırlarınızı paylaştığınız, bazen de öğretmenlerinize kızıp çekiştirdiğiniz, kısacası acı tatlı hatıralar yaşadığınız ve hiç unutamayacağınız arkadaşlarınızdan ayrılıyorsunuz. Dostluğunuzu ve arkadaşlığınızı asla unutmayın. Gelecek sizi korkutmasın. Çünkü yarınlara attığınız adımlar sağlamdır. Yarının aydınları olarak yaptığınız sosyal, sportif, bilimsel, eğitsel ve kültürel birçok faaliyetler size yardımcı olacaktır ve hayat yolunda size rehberlik edecektir. Celal Bayar Azınlık Lisesi sizleri sevgiyle, hasretle uğurluyor. Yolunuz aydınlık, bahtınız açık olsun.”

Kısa olarak öğrencilere seslenen Müdür Yardımcısı Hristodulopulos Markos, “Okul sıralarındaki macera artık sona ermiştir. Artık yeni bir macera başlamaktadır ki bu zordur. Başarı ve başarısızlıklar olacaktır. Mağlubiyet anında inançlı bir şekilde ileriye bakınız” diyerek öğrencileri selamladı onlara veda etti.

“İnsanlığa karşı olan görevlerinizi unutmayın, ideallerinizi bir kenara bırakmayın”

Son olarak selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsüye T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı geldi. Başkonsolos Akıncı şu sözlerle hitap etti:

“Siz anne babalar evlatlarınızla onur duyabileceğiniz en önemli tablolardan biriyle karşı karşıyasınız. Hayatın bana öğrettiği iki şeyi vurgulamadan geçmek istemiyorum. Öncelikle insanın yeteneği ne olursa olsun, kazanabileceği şeylerin nerdeyse tamamı çalışmayla elde edilir. Bazıları daha girgindir, bazısı hareketlidir, bazısı çok hareketli değildir, ama çalışarak bu açık kapatılabilir. Lütfen bunu unutmayın. Herkes iyi bir hayat yaşamayı arzuluyor, tabii ki siz de bunu hedefleyeceksiniz, ama lütfen içinden çıktığınız topluma, insanlığa karşı olan görevlerinizi unutmayın, ideallerinizi bir kenara bırakmayın.”

Törenin son bölümünde ise Celal Bayar Azınlık Lisesi Müzik grubu bir konser sundu, Halk Dansları Topluluğu gösterisi izlendi. Etkinlik öğrencilere diplomalarının takdim edilmesiyle son buldu.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz