Ana sayfa Batı Trakya Haberler “BU KÖPRÜYÜ YAPAN SORUMLULAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ!”

“BU KÖPRÜYÜ YAPAN SORUMLULAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ!”

25
0

Gümülcine-İskeçe karayolunun Narlıköy- Yassıköy arasında Kuruçay üzerinde bulunan köprü bu sabah saat 06:00 civarında yıkıldı. Şimdi, bilirkişi heyeti derhal kontrolleri yapmalı, Kuruçay köprüsünü yapan sorumlular eğer bir ihmal varsa yargı önünde hesap vermeli!  

Eğer bu ülkede yolsuzlukların üzerine gidilecekse, özellikle de Batı Trakya bölgesinde “şaibeli” ihaleler, eksik denetimler neticesinde yapılan işler derhal incelenmeli ve Kuruçay köprüsünden başlayarak sorumlular eğer varsa yargı önüne çıkarılarak hesap vermelidirler diye düşünüyorum.

Tabii ki işin uzmanı değiliz, ancak video ve fotoğraflarda da görüldüğü üzere köprünün yapımında kullanılan demirlerin yeterli olup olmadığı, mm çapında kullanılması gereken demirler olup olmadığı araştırılmalıdır. Eğer bir usulsüzlük tespit edilirse hangi mühendisler bu köprünün yapımına izin vermişse yargı önünde hesap vermelidirler.

İnsanların yaşamları bu kadar ucuz olmamalıdır. Bu köprü yapıldığından yaklaşık 20 yıldan bu yana her gün binlerce araç ve insanlar üzerinden geçiyor. Allah korumuş ki yıkıldığı anda üzerinden araç geçmiyormuş. Bir diğer yönü de gece karanlıkta yaşansaydı bu olay hızla viraj üzerinden köprüye giren araçlar tehlikeyi fark etmeden Kuruçay’a uçacaklardı ve bugün faciadan bahsediyor olacaktık.

Tekrar herkese geçmiş olsun.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x607phn

NOT: Köprünün aldığı bu darbeden sonra yetkililerin köprü etrafında emniyet şeridi oluşturmaması dikkat çekiyor. Öyle ki gelen giden herkes köprünün üstüne çıkarak, altında dolaşarak fotoğraf çekmeye devam ediyor. Allah korusun. Çünkü köprü aldığı bu darbeden sonra diğer kısmınında yıkılma olasılığı gözardı edilmemeli ve yetkililer derah göreve diyoruz!!!  

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here